Otelde Düğün Yaparken Düğününüze Şıklık Katacak Mekân Süsleme Önerileri

Düğün mekânınız neresi olursa olsun, mekân süslemelerinizi yapmadan önce, düğün konseptine karar vermeniz gerekir. Mekâna ve hayallerinize uygun bir konsept seçerek zevkinizi konuklarınıza yansıtabilir ve düğününüzde ahenkli bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bu yazımızda otelde düğün yapacaklar için bazı mekân süsleme önerilerine yer vereceğiz. Eğer siz de hayallerinizdeki otel düğünü için süsleme önerileri arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

Geometrik tavan süslemeleri

Geometrik-tavan-süslemeleri-e1583929869893

Otel düğünlerine şıklık katabilecek ilk mekân süsleme önerimiz, geometrik tavan süslemeleri. Bu türden geometrik objeleri geçen yıldan bu yıla sıkça görmeye başladık. Farklı tarzlardaki bu süsler, düğün dekorasyonuna modern bir hava katabilir. Geometrik tavan süslerinin ayrıca çiçek ve kâğıt detaylı olanları da kullanılabilecek alternatifler arasında.

Çiçekli avizeler

içekli-avizeler-e1583929952357

Kır düğünü yapmak istediniz ama mevsim, maddiyat vb. sebeplerle mekân seçimini otelden yana kullandınız. Hiç üzülmeyin, kır havasını otel düğünlerine de yansıtmanız mümkün! Çiçeklerle kaplı avizeler, kapalı düğün mekanlarına kır düğünü havası katabilir. Siz de bu sayede hayallerinizdeki düğüne bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Vintage masa süslemesi

Vintage-masa-süsleme-e1583930158470

Eğer düğününüz için vintage konsept seçtiyseniz bunu masa süslemelerine de yansıtabilirsiniz. Kristal kadehler, minik cam mumluklar, yapraklı dallar, eskitme çatal bıçaklarla masanıza zarif dokunuşlar yapabilirsiniz.

Minimal sandalye süslemesi

Minimal-sandalye-süslemesi-e1583930239172

Eğer düğününüzü minimal tarzda planlıyorsanız sizin için mekân süsleme önerilerimizden sade sandalye süslemeleri. Bunun için sandalyenin kenarına fiyonk yapılmış uzun bir kurdele bağlayabilirsiniz. Bu sayede şık ve sade bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Mumlu cam fenerler

Mumlu-cam-fenerler-e1583930350469

Otelde düğün yaparken mekâna şıklık katacak bir öneriyle daha karşınızdayız. İçerisine mum koyacağınız cam fenerler, çevresine serpiştireceğiniz gül yaprakları ile dekorasyonunuza romantik bir hava katabilir. Bunun için internette yer alan birbirinden güzel cam fener modellerini inceleyebilirsiniz.

Cipso çiçekli sandalye süslemeleri

Eğer düğün temanızda beyaz renk çoğunluktuysa, beyaz tül kurdeleler ve cipso çiçekler ile oldukça şık sandalye süslemeleri yapabilirsiniz. Bu süslemeler, düğününüze zarafet ve şıklık katabilir.

Kütük tepsili masa süsleri

Kütük-tepsili-masa-süsleri-e1583930601297

Eğer rustik düğün konseptine uygun bir organizasyon planlıyorsanız masa süslemelerinizde kütük tepsiler kullanabilirsiniz. Kütük tepsiler üzerine kavanoz saksılarda renkli çiçekler, kokulu mumlar yerleştirebilirsiniz. Bu detaylar rustik atmosferi pekiştirecek ve ortama doğal bir hava katacaktır.

Çiçekli karşılama tabelası

içekli-karşılama-tabelası-e1583930866468

Oteldeki düğün salonunun girişine Hoş geldiniz yazılı bir ahşap pano yerleştirerek panoyu yaprak ve gül süslemeleri ile zenginleştirebilirsiniz. Bu sayede konuklarınızı şık bir şekilde karşılayabilir ve daha giriş kısmından düğününüzle ilgili güzel hisler uyandırabilirsiniz.

Kavanoz mumluklar

Kavanoz-mumluklar-e1583931019764

Düğün mekanınıza romantik dokunuşlarda bulunmak ister misiniz? Öyleyse mum, mekanınızın olmazsa olmazı! Saman ip ile bağlanmış kavanoz mumluklar, hayalinizdeki romantik konsepti oluşturmanızı sağlayabilir. Mumlukların içerisine su ve yüzen mumlar koyarak oldukça rustik bir hava yakalayabilirsiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İlkbaharın Çoşku ve Heyecanıyla Uyumlu Düğün Konsepti Önerileri

Unutulmaz Bir Düğün Yapmak İsteyen Çiftler İçin 7 Öneri

Dünyanın En Göz Alıcı Düğün Seremonileri

Romantik ve Tarihi Bir Mekânda Düğün Yapmanın 10 Avantajı ve Farkı

Kış Aylarında Düğün Yapacaklara Hayat Kurtarıcı Öneriler

İstanbul’un Simgesel Yapıları

Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul, tarihe tanıklık eden yapılarıyla oldukça zengin bir şehir. Köklü tarihi ve eşsiz mimarisiyle dünyadaki en özel şehirler arasında yer…

Daha Fazla Bilgi

Avrupa’nın Gastronomi Durakları

Avrupa, tarih boyunca birçok farklı lezzeti harmanlayarak ortaya çıkardığı zengin gastronomi değerleriyle biliniyor. Mutfak kültürünün fazlasıyla gelişmiş olduğu kıtada birbirinden lezzetli yemekleriyle dikkat çeken pek…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin