Kış Aylarında Düğün Yapacaklara Hayat Kurtarıcı Öneriler

Düğün günü çiftlerin en özel günlerinden bir tanesidir. Çiftler bu özel günün en güzel şekilde geçmesini isterler. Bu yüzden düğün organizasyonu yaparken birçok şeye dikkat ederler. Birçok çift, düğün mevsimini ilkbahar ve yaz olarak belirler. Çünkü ülkemizde düğün sezonu ilkbahar ve yaz aylarıdır. Fakat son zamanlarda kış düğünleri de oldukça popüler hale gelmeye başlamıştır. Çünkü doğru seçimler ve doğru organizasyon ile muhteşem kış düğünleri yapmak da son derece mümkündür! Bir diğer yandan kış ayları, maliyet açısından da oldukça avantajlıdır. Peki kış düğünü nasıl yapılır ve kış düğünü yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte kış aylarında düğün yapacaklara hayat kurtarıcı öneriler.

 

Mekân seçimi oldukça önemli!

Kış Aylarında Düğün Yapacaklara Hayat Kurtarıcı Öneriler

Kış düğünü yaparken şüphesiz en fazla dikkat edilmesi gereken nokta mekân seçimidir. Mekân seçiminde ise göz önünde bulundurulması gereken iki önemli nokta vardır. Birincisi mekânın konumudur. Zorlu kış şartları göz önünde bulundurularak kolay ulaşılabilir bir tercih yapılmalıdır. Bu yüzden mekân ulaşım hattı üzerinde olmalıdır. İkinci durum ise mekânın ısıtma ve havalandırma sistemidir. Konuklarınızın üşümesini veya havasız kalmasını istemezsiniz. Birçok mekân ısıtmaya gereken önemi verse de havalandırmaya gereken önemi vermeyebilir. Bu yüzden mekân seçerken havalandırma sistemi dikkatle incelenmelidir.

 

Ocak ayında düğün yapmamaya özen gösterin

Kış aylarında düğün yaparken anahtar kelime ”ulaşılabilirlik”tir. Nasıl ki mekân seçiminde lokasyon önemliyse, düğün tarihinde de seçilen ay önemlidir. Bu konuda riskli tarihlerden bir tanesi de ocak ayıdır. Ocak ayı yılbaşının hemen ertesi ve yarı yıl tatilinin hemen öncesi olduğu için oldukça risklidir. Birçok kişi bu tarihlerde tatil planları yapmaktadır. Düğüne katılan kişi sayısında azalma olmaması için farklı bir tarih tercih edilebilir.

 

Kış düğünü süslemelerini es geçmeyin

Kış Aylarında Düğün Yapacaklara Hayat Kurtarıcı Öneriler

Kışın düğün organizasyonu yaparken bu süreci unutulmaz kılabilirsiniz. Düğün organizasyonunuzu unutulmaz kılmanın en etkili yollarından bir tanesi düğün süslemeleridir. Kış düğünü organizasyonunuza uygun mekânı seçtikten sonra gerek mekân ile gerekse tarafınızdan çeşitli süslemeler yapılabilir. En güzel kış düğünü fikirleri arasında olan; klasik çiçekler, kuru dallar, çam yaprakları, kozalaklar, kar teması, beyaz teması, cipso çiçekleri temaları kullanılabilir. Masaya ise klasik mumluklar yerleştirilebilir.

 

Menünüze sıcak dokunuşlar yapın

Kış düğünlerinde dikkat edilmesi gereken bir başka husus da menüdür. Düğün organizasyonlarında sunulan ikramlar düğünün nasıl geçtiğinin belirleyici unsurlarındandır. Bu yüzden soğuk tatlılar yerine sıcak tatlılar, tavuk ve balık gibi beyaz etler yerine kırmızı et tercihleri yapılabilir. Ayrıca kahve, çay ve küçük atıştırmalıklar konuklarınızın içini ısıtacaktır. Bu doğrultuda düğün organizasyonu yapacağınız yerden yemekler için demo günü rezervasyonu almayı unutmayın.

 

Kışı gelinliklerinize ve damatlıklarınıza yansıtın

Kış Aylarında Düğün Yapacaklara Hayat Kurtarıcı Öneriler

Kışa uygun mekân ve konsept seçimi yaparken bu sürece gelinlik ve damatlığınızı da dahil edebilirsiniz. Örneğin gelinlik seçiminde uzun kollu, dantel kumaştan, şifon tül ve dantel aplikeli seçimler yapabilirsiniz. Veya pelerinli bir model tercih edebilirsiniz. Gelin çiçeği olarak yılbaşı çiçeği, Atatürk çiçeği, sümbül, mum çiçeği, çam yapraklı gibi çiçekler kullanabilirsiniz. Damatlık seçimine gelince yünlü, tüvit ve kadife bir seçim kışın havasını en iyi şekilde yansıtabilir. Koyu mor, bordo veya lacivert kadife smokinler de havalı bir görünüm sağlayabilir.

 

Kışın düğününün olmazsa olmazı kış temalı fotoğraf çekimi!

Kış düğünü yapıyorsanız kış temalı bir fotoğraf çekimi olmazsa olmazlardandır. Kışın şehrinizin eşsiz güzelliğe büründüğü noktalarda mükemmel dış çekim fotoğrafları yapabilirsiniz. Fotoğraf çekiminiz muhteşem manzaralar ve karlar eşliğinde unutulmaz bir hal alabilir. Hatta bu çekimlere meşale ve konfetileri de dahil ederek renkleri patlatabilir, konsept yapabilirsiniz.

 

Davetiye seçiminde kış motiflerini kullanın

Görsel bütünlük elde etmek amacıyla kışın ruhunu davetiyelerinize de yansıtabilirsiniz. Davetiyelerinizde beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Bunlara ek olarak kar tanesi, çam, çelenk ve kozalak gibi motifleri kullanabilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Romantik ve Tarihi Bir Mekânda Düğün Yapmanın 10 Avantajı ve Farkı 

İstanbul’da Görkemli Bir Düğün İçin Tercih Edebileceğiniz 8 Otel 

Dünyanın En Göz Alıcı Düğün Seremonileri 

Unutulmaz Bir Düğün Yapmak İsteyen Çiftler İçin 7 Öneri 

Vintage Bir Düğün Konsepti İçin İstanbul’da 5 En İyi Yer 

Bohem Düğün Konsepti Yapacaklar İçin Öneriler

Doğanın büyüsünü romantizmle buluşturan bohem düğünler, özgür ruhlu çiftlerin kendi tarzlarını ifade etmelerine olanak tanıyan bir konsept. Günümüzde popülerliği giderek artan bir düğün trendine dönüşen bu…

Daha Fazla Bilgi

Babalar Günü’nde Yapabileceğiniz En Keyifli Etkinlikler

Ülkemizde ve dünyada Haziran ayının 3. pazar günü kutlanan Babalar Günü’nü o güne özel gerçekleştireceğiniz etkinliklerle daha keyifle hâle getirebilirsiniz. Varlığıyla hayatınızı renklendiren ve güçlendiren babalarınız…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin