Dünyanın En Göz Alıcı Düğün Seremonileri

Hemen her çift görkemli bir düğün yapmanın hayalini kurar. İhtişamlı bir organizasyon içinse düğün mekânından damatlık ve gelinlik seçimine, masa düzeninden davetlilerin ağırlanmasına kadar birçok unsura özen göstermek gerekiyor. Böylece şık seçimleriniz, eğlence anlayışınız ve davetlilere gösterdiğiniz ilgi; mekân ile bütünleşerek hayranlık uyandıran, imrenilen bir düğün yaratabilir.

Siz de düğün organize etmek istiyor ancak mekân seçimi konusunda kararsızlık yaşıyorsanız dünyanın en göz alıcı düğün seremonilerinden ilham almak istiyor olabilirsiniz. Tam da bu nedenle bazılarının üzerinden yıllar geçse de unutulmayan, dünyanın en iyi organizasyonları arasına adını yazdıran ünlü düğünleri ve düğün mekânlarını derledik. Gelin, bu ihtişamlı organizasyonlara birlikte bakalım. 

Luttrellstown Castle, Dublin-İrlanda

1999 yılında David-Victoria Beckham çiftinin göz kamaştıran düğününe ev sahipliği yapan Luttrellstown Castle, 15. yüzyıldan kalma destansı bir yapı. Dublin’in tarihî dokusunu ve İrlanda’nın doğal güzelliklerini cömertçe sergiliyor. Her yönüyle dünyanın en gösterişli düğün mekânlarından biri olan Luttrellstown Castle evlenecek çiftlerin rüyalarını süslüyor. 

Villa d’Este, Como Gölü-İtalya

İtalya’nın Como Gölü’ne nazır konumlanan Villa d’Este, evlenecek çiftlere ve misafirlere büyüleyici bir atmosfer sunuyor. Bahçeleri, klasik ama şık dekorasyonu ve Como Gölü’nün romantik manzarası ile düğün mekânları arasında benzersiz bir konuma yerleşiyor. Aynı zamanda eşsiz fotoğraflara sahne olan Villa d’Este, unutulmaz düğün karelerinin yakalanmasına da zemin hazırlıyor. İtalya’nın en popüler düğün destinasyonlarından biri olan mekânda evlenenler arasında Emily Blunt ve John Krasinski var.

La Mamounia, Marakeş-Fas

Fas’ın mistik havasını görebileceğiniz La Mamounia, fotoğraf karelerini süsleyen en popüler noktalardan biri. Lüksü kusursuz bir biçimde yansıtıyor ve evlenecek çiftler ile misafirleri için unutulmaz bir düğün vadediyor. Ayrıcalıklı bir lokasyonda olduğunuzu sonuna kadar hissedebileceğiniz La Mamounia’da evlenenler arasında James Cook ve Poppy Delevigne çifti yer alıyor. 

Villa Durazzo Şatosu, Cenova-İtalya

19. yüzyıldan kalma önemli bir yapı olan Villa Durazzo Şatosu, atmosferiyle sizi gerçek dünyadan alıp masalsı bir ambiyansın içine alacak türden. Botanik bahçesi, heykelleri, yer altı gölü ve iki göletiyle de iddiasını kanıtlıyor. Şatonun karakteristik yapıları arasında Madonna Şapeli, Rustik Ev, Diana Tapınağı ve Türk Tapınağı gibi önemli eserler yer alıyor. Ünlü İngiliz futbolcu Wayne Rooney ve Coleen McLoughlin çifti, dünyaevine girmek için Villa Durazzo Şatosu’nda “Evet!” diyenler arasında.

Taj Umaid Bhawan Palace, Jodhpur-Hindistan 

Hindistan, kendi has düğün gelenekleri ve şatafatıyla dünyadaki en güzel adreslerden biri. Görkemli yapısıyla göz kamaştıran Taj Umaid Bhawan Palace, Hindistan’daki tarihî ve şık düğün mekânları arasında yer alıyor. İhtişamlı bir düğün arzu edenlerin ilk tercihleri arasında bulunuyor ve misafirlerini muhteşem bahçesinde ağırlıyor. Çok sayıda unutulmaz düğüne ev sahipliği yapan Taj Umaid Bhawan Palace, 2018 yılında Priyanka Chopra ve Nick Jonas çiftinin en mutlu anlarına tanıklık etmişti.

İkonik Bir Mekânda Masalsı Düğünler: Pera Palace Hotel

Pera düğün

Yıllar boyunca gülümseyerek hatırlanacak bir düğün organizasyonu hayal edin… İstanbul’un kalbinde, kentin en gözde lokasyonlarından Beyoğlu’nda konumlanan Pera Palace Hotel; en romantik anınıza nostaljik ve zarif mekanları ile ev sahipliği yapmak için kapılarını sizlere açıyor. Geniş ve ferah salonunda benzersiz organizasyonlara kucak açan otel, tarihî dokusunu koruyan ancak bir o kadar modern dizaynıyla düğününüzü görkemli bir hâle getirmeye aday.

Küçük gruplar halinde yapılan organizasyonlardan 220 kişilik davetlere kadar misafir ağırlama kapasitesi olan Pera Palace Hotel, zarif süslemeleri ile benzersiz bir atmosfer yaratırken zengin menü alternatifleri ile damakları şenlendiriyor. Üstelik uzman kadrosuyla organizasyonunuzu kusursuz bir seviyeye taşıyor. Yılların tecrübesinden güç alan otel ile masalsı bir düğün planlayabilirsiniz. 

Düğün organizasyonları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve hemen planlamaya başlamak için Pera Palace Hotel ile iletişime geçebilirsiniz. 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İlkbaharın Çoşku ve Heyecanıyla Uyumlu Düğün Konsepti Önerileri

Vintage Bir Düğün Konsepti İçin İstanbul’da 5 En İyi Yer

Kış Aylarında Düğün Yapacaklara Hayat Kurtarıcı Öneriler

Yaz Aylarında Çiftlerin Tercih Edebileceği En Şık Düğün Konseptleri

Otelde Düğün Yaparken Düğününüze Şıklık Katacak Mekân Süsleme Önerileri

Bohem Düğün Konsepti Yapacaklar İçin Öneriler

Doğanın büyüsünü romantizmle buluşturan bohem düğünler, özgür ruhlu çiftlerin kendi tarzlarını ifade etmelerine olanak tanıyan bir konsept. Günümüzde popülerliği giderek artan bir düğün trendine dönüşen bu…

Daha Fazla Bilgi

Babalar Günü’nde Yapabileceğiniz En Keyifli Etkinlikler

Ülkemizde ve dünyada Haziran ayının 3. pazar günü kutlanan Babalar Günü’nü o güne özel gerçekleştireceğiniz etkinliklerle daha keyifle hâle getirebilirsiniz. Varlığıyla hayatınızı renklendiren ve güçlendiren babalarınız…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin