İlkbaharın Çoşku ve Heyecanıyla Uyumlu Düğün Konsepti Önerileri

İlkbaharın yaklaşması ile beraber artık düğün sezonu da başlıyor. Çünkü birçok çift düğün için ilkbahar ve yaz gibi sıcak mevsimleri tercih ediyor. Bunun sebebi ise ilkbaharın çiftlere hem açık havada hem de kapalı mekânda düğün yapma seçeneği sunuyor olması. Peki, bu güzel mevsimde yapılacak düğünlerde hangi konseptler tercih edilmeli? İşte düğününüze mevsimin coşkusunu yansıtacak ilkbahar düğün konseptleri!

1. Kır düğünü konsepti

İlkbaharın Çoşku ve Heyecanıyla Uyumlu Düğün Konsepti Önerileri

İlkbaharda yapılabilecek en keyifli düğün konseptlerinden birisi kır düğünüdür. Elbette böyle bir düğünde, ilkbaharın müjdecisi olan çiçekler, konseptten ayrı düşünülemez! Eğer kır düğünü yapma fikri size de sıcak geliyorsa, düğününüzde çiçeklere bezenmiş gelin yolu ve gelin takı kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra masa süslemelerinde büyük ferforje çiçekler, gelin- damat çıkışında çiçek konfetileri; pudra, pembe, eflatun renginde süslemeler tercih edebilirsiniz.

2. Havuz başı düğün konsepti

İlkbaharın Çoşku ve Heyecanıyla Uyumlu Düğün Konsepti Önerileri

İlkbaharla uyumlu düğün konseptlerinden biri de havuz başı düğünleridir. Konsept seçiminde şıklıktan yana olanlar rahatlıkla bu konsepti tercih edebilirler. Çünkü havuz başı konsepti, size ve konuklarınıza son derece konforlu bir düğün atmosferi sunar. Bunun yanı sıra süslemelerinizde yine bahar çiçeklerini kullanabilirsiniz. Nergis, lale, gül ve sümbül gibi çiçekler havuz başı konseptine renk katacak çiçek seçimleri olabilir.

3. Rustik düğün konsepti

Modern zamanın köy düğünleri olarak tanımlanan rustik düğünler de ilkbahar aylarında tercih edilebilecek düğün temaları arasında yer alır. Rustik düğün konseptindeki anahtar kelime ise doğallıktır. Bu konseptte pastel tonlar, doğal hayatı yansıtan kuru ağaç dalları, hasır kumaşlar, saman balyaları gibi düğün malzemeleri kullanılabilir. Benzer şekilde gelinlik seçimi, düğün pastası, gelin çiçeği gibi detaylarda da sadelik ve doğallıktan yana olunmalıdır.

4. Vintage düğün konsepti

Eğer romantik bir düğün organize etmek istiyorsanız vintage düğün konsepti tam size göre demektir. Çünkü bu konseptte karşımıza çıkan güller, renkli küçük çiçekler, pembe ve şeftali tonlarındaki dekorlar insanı hem neşelendiren hem de duygusallaştıran detaylar olarak karşımıza çıkar. Vintage düğün konseptiyle en uyumlu mekanlar ise elbette açık havada yeşil alanlar veya nostaljik bir atmosfere sahip olan otel salonları olabilir. Ortamın loş ışıklar ve mumlarla süslü olması, her yerin taze çiçek kokması, masa ve sandalyelerin eskitilmiş ahşaptan yapılması da vintage düğün konseptinin beklenen diğer özellikleridir.

5. Bohem düğün konsepti

Özgür ruhlu, anı yaşamayı seven bir çift olduğunuzu düşünüyorsanız bu stili bohem düğün konsepti ile düğününüze de yansıtabilirsiniz. Bohem düğün konseptinde dekorasyonda uçuk sarı tonları, şeftali, pudra tonları ve lavanta, açık mavi tonları kullanılabilir. Bunun yanı sıra beyaz ahşap sandalyeler, minik kokulu mumlar, içi kuru çiçeklerle dolu bardaklar, eskitilmiş kartpostallar da düğününüze şıklık katacak diğer detaylardır.

6. Deniz kenarı düğün konsepti

İlkbaharın Çoşku ve Heyecanıyla Uyumlu Düğün Konsepti Önerileri

Her ne kadar ilkbahar mevsiminde açık alanda düğün yapmak, değişen hava koşulları sebebiyle riskli olsa da deniz kenarı düğün konsepti bu sezonda da tercih edilebilecek bir konsept olarak karşımıza çıkar. Deniz kenarı düğün konsepti için sahiller en uygun mekanlardır. Bu hoş konseptte denizyıldızları, denizatları, deniz kabukları, kum şişeleri gibi detaylar mekân süslemelerinde kullanılabilir. Ayrıca gelinlik ve damatlık seçiminde sadelikten yana olunarak temayla uyumlu tercihler yapılabilir.

7. Balo düğün konsepti

Eğer nostaljik detaylarla süslü bir düğün fikri sizi de heyecanlandırıyorsa düğününüz için balo düğün konseptini tercih edebilirsiniz. Balo düğün konsepti için en uygun mekanlar tarihi oteller veya tarihi mekanlardır. Çünkü tarihi otellerde nostaljik dekorasyona sahip özel balo salonları bulunur. Böylesine bir salonda düğün yaptığınızda mekânın zaten var olan sade dekorasyonu, konsept için ekstra bir çaba göstermenize gerek kalmadan yeterli olacaktır. Size ise sadece mekanla uyumlu, nostaljik bir gelinlik ve damatlık seçimi yapmak kalır!

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Unutulmaz Bir Düğün Yapmak İsteyen Çiftler İçin 7 Öneri

Vintage Bir Düğün Konsepti İçin İstanbul’da 5 En İyi Yer

Kış Aylarında Düğün Yapacaklara Hayat Kurtarıcı Öneriler

Nasıl Bir Düğün? Nasıl Bir Pasta? Konsepte Göre Düğün Pastası Önerileri

Kış Aylarında Evleneceklere Balayı Lokasyonu Önerileri

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Çocuklarınızla Birlikte Gezebileceğiniz Müzeler

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl 23 Nisan’da büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Siz…

Daha Fazla Bilgi

Ailenizle Birlikte Gerçekleştirebileceğiniz Keyifli Hafta Sonu Etkinlikleri

Hafta sonları aileyle birlikte vakit geçirmek, yeni anılar biriktirmek ve yoğun iş günlerinin stresinden biraz uzaklaşmak için mükemmel bir zaman! İş yoğunluğuna kısa bir ara verdiğiniz…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin