Unutulmaz Bir Düğün Yapmak İsteyen Çiftler İçin 7 Öneri

Tüm çiftler sorunsuz, kusursuz bir düğünle evlenmek isterler. Düğün gününe özel mükemmel bir organizasyon ile konuklarını en iyi şekilde ağırlamak her gelin- damat adayının hayalidir. Tam da bu sebeple bu özel günün, öncesinde eşsiz bir şekilde planlanması gerekmektedir. Unutulmaz bir düğün yapmak isteyen çiftler, düğünleriyle ilgili pek çok detayı ayrıntılarıyla düşünmeli ve kararlaştırmalıdır. Peki bu detaylar hangileridir? İşte unutulmaz bir düğün yapmak isteyen çiftler için bazı öneriler!

  1. Bütçenizi belirleyin ve ona sadık kalın

Unutulmaz bir düğün için öncelikle bütçenizi belirlemeniz gerekir. Düğün öncesi hazırlıklarının yanı sıra düğün organizasyonu da başlı başına bir bütçe ister. Bütçenizi bilirseniz seçimlerinizi bu doğrultuda yaparsınız, aksi takdirde bütçeyi aşan harcamalar organizasyonda bir şeylerin eksik kalmasına veya bazı isteklerinizden vazgeçmek zorunda kalmanıza neden olabilir. Bu nedenle en başından düğün bütçenizi belirlemeli ve seçimlerinizi bu doğrultuda yapmalısınız.

  1. Doğru gelinlik- damatlık seçimi yapın

Düğün mekanına uygun seçilmeyen gelinlik ve damatlıklar, çiftlerin bu özel günde kendilerini rahatsız hissetmesine neden olabilir. Gelin ve damat bu organizasyonda ev sahibi konumunda olduğu için kendilerini mutlaka rahat hissetmelidir. Bu nedenle düğün mekanınızla uyumlu giysi seçimleri yapmanızda faydır. Bunun yanı sıra bu seçimi aceleye getirmemeli; uzun uzun tüm modelleri araştırmalı ve kendi bedeninize, zevklerinize uygun bir seçim yapmalısınız.

  1. Düğününüz için bir tema seçin

Son yıllarda düğün organizasyonları pek çok farklı tema ile karşımıza çıkıyor. Düğün temaları, düğünün tüm detaylarıyla dikkat çekici ve uyumlu bir organizasyona dönüşmesini sağlıyor. Üstelik neredeyse her çiftin hayallerine hitap edecek sayısız düğün teması seçeneği var. Bu nedenle siz de düğününüz için bir motif ve renk seçerek mekân düzenlemesinden davetiyeye, menüden aydınlatmaya kadar bu tema çevresinde bu seçiminizi kullanabilirsiniz. Veya hazır düğün temaları arasından bir seçim de yapabilirsiniz.

  1. Müzik konusunu göz ardı etmeyin

Müzik, unutulmaz bir düğünün en önemli rollerinden biridir. Eğer müzikler muhteşem olursa, geri kalan eksiklikler bile göze çarpmayabilir. Bu nedenle müzik seçimi yaparken özenli olmalı, müzikleri kişisel zevklerinizden ziyade düğün temasına uygun seçmelisiniz. Canlı müzik söz konusuysa sizin ve konuklarınızın hoşuna gidecek bir şarkıcı / grup seçimi yapmalısınız.

  1. Güvenilir bir organizasyon firması ile çalışın

Düğününüz, hayatınızın en özel organizasyonu olduğu için mutlaka güvendiğiniz bir firma ile işbirliği yapmalısınız. Çalıştığınız firmaya ne istediğinizi net bir şekilde anlatmalı ve bu konuda açık olmalısınız. Bu sayede ortaya çıkabilecek tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmış ve unutulmaz bir düğünü garantilemiş olacaksınız.

  1. Güvendiğiniz bir fotoğrafçı ile anlaşın

Düğününüz ne kadar unutulmaz olursa olsun, sona ereceği için size kalacak en önemli hatıra fotoğraflar olacaktır. Eğer fotoğrafçınıza güvenmiyorsanız düğün fotoğraflarınız istediğiniz gibi olmayacak, bu da düğünde gergin hissetmenize neden olacaktır. Bu nedenle fotoğraf çekimi için önceden güvendiğiniz bir fotoğrafçı ile anlaşmalı, isteklerinizi net olarak kendisine belirtmelisiniz.

  1. Doğru mekân seçimi yapın

Unutulmaz bir düğün için mekân seçimi çok ama çok önemlidir. Düğününüze en az 2 ay kala düğün mekanınıza karar vermeniz gerekir. Mekân seçiminde düğün tarihinizi ve bütçenizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu noktada tarihi mekanlar, çiftlere çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Çünkü tarihi mekanlar, genelde zaten çok hoş bir dekorasyona sahiplerdir, bu da çiftlerin dekorasyon için ayrıca çaba gösterme gerekliliğini ortadan kaldırır. Siz de düğününüz için yukarıda saydığımız birçok detayın kendiliğinden var olduğu tarihi mekanları tercih ederek nostaljik ve son derece romantik bir organizasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Unutulmaz bir düğün için Pera Palace Hotel’i tercih edin!

Yıllar boyunca gülümseyerek hatırlanacak bir düğün organizasyonu hayal edin… Pera Palace Hotel, yepyeni bir hayata adım attığınız düğün organizasyonunuza nostaljik ve zarif mekanları ile ev sahipliği yapıyor. İstanbul’daki ilk yılbaşı balosunun gerçekleştiği Pera Palace Hotel’in nostaljik salonunda yeni hayatınıza ilk adımı atmak ve otelimiz hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz: Pera Palace Hotel Düğün Organizasyonları

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İlkbaharın Çoşku ve Heyecanıyla Uyumlu Düğün Konsepti Önerileri

İstanbul’da Görkemli Bir Düğün İçin Tercih Edebileceğiniz 8 Otel

Dünyanın En Göz Alıcı Düğün Seremonileri

Vintage Bir Düğün Konsepti İçin İstanbul’da 5 En İyi Yer 

Nasıl Bir Düğün? Nasıl Bir Pasta? Konsepte Göre Düğün Pastası Önerileri

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Çocuklarınızla Birlikte Gezebileceğiniz Müzeler

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl 23 Nisan’da büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Siz…

Daha Fazla Bilgi

Ailenizle Birlikte Gerçekleştirebileceğiniz Keyifli Hafta Sonu Etkinlikleri

Hafta sonları aileyle birlikte vakit geçirmek, yeni anılar biriktirmek ve yoğun iş günlerinin stresinden biraz uzaklaşmak için mükemmel bir zaman! İş yoğunluğuna kısa bir ara verdiğiniz…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin