Romantik ve Tarihi Bir Mekânda Düğün Yapmanın 10 Avantajı ve Farkı

Birbirini seven iki insanın hayatlarını birleştirdiği gün olan düğün günü, çiftler için çok ama çok önemlidir. Bu nedenle evlilik kararı alındıktan sonra başlayan hazırlık sürecinin büyük kısmını düğün mekânı seçme konusu alır. Çünkü düğünün hafızalarda unutulmaz bir anı olarak kalmasını belirleyecek şey biraz da mekândır. Bu nedenle çiftler mekân seçimi konusunda son derece dikkatli ve özenli olmalıdır. Mekânı seçmeden önce ilk yapılması gereken şey ise düğünün konseptine karar vermektir. Son yıllarda geleneksel düğünlerden ziyade rustik düğün, vintage temalı düğün, bohem düğün konsepti gibi birbirinden farklı ve güzel düğün konseptleri ön plana çıkmaktadır. Biz bu yazımızda klasik düğünleri beğenen, nostaljik detaylardan hoşlanan ve bu nedenle vintage temalı düğün yapmayı düşünenler için romantik ve tarihi bir mekânda düğün yapmanın ayrıcalıklarından bahsedeceğiz. İşte tarihi mekânları tercih etmenizi sağlayacak o ayrıcalıklar!

Romantik ve Tarihi Bir Mekânda Düğün Yapmanın 10 Avantajı ve Farkı

  1. Doğal dekorlar

Tarihi düğün mekânlarındaki dekorlar doğaldır. Yani zaten özel bir dekorasyona sahip oldukları için nostaljik ve sade detaylar mekân içerisinde kendiliğinden yer almaktadır. Bu sayede sizin dekorla ilgili detayları düşünmenize gerek kalmaz.

  1. Şık mekân süslemeleri

Romantik ve Tarihi Bir Mekânda Düğün Yapmanın 10 Avantajı ve Farkı

Tarihi düğün mekânlarında düğün yaptığınızda şamdanlar, masa süslemeleri gibi detayları düşünmenize de gerek yoktur. Tüm bunlar zaten mekânın içerisinde vardır. Size sadece eklemek istediğiniz küçük değişikleri düşünmek ve planlamak kalır.

  1. Benzersiz konum

Tarihi mekânlar İstanbul özelinde konuştuğumuzda eski İstanbul’da konumlandıklarından genelde benzersiz manzaralara sahip olurlar. İstanbul’un kalabalıktan uzak, o doğal ve sade zamanlarında en güzel manzaralarda konumlanmış bu mekânlar, zaten unutulmaz olan düğününüzü daha da unutulmaz kılar.

  1. Butik hizmet

Tarihi düğün mekânları genelde butik yani kişiye özel hizmet vermektedir. Bu da düğününüzü tekdüzelikten kurtarır ve unutulmaz bir anı olmasına katkı sağlar.

  1. Tarihi atmosfer

Romantik ve Tarihi Bir Mekânda Düğün Yapmanın 10 Avantajı ve Farkı

Düğününüzü tarihi bir mekânda gerçekleştirmeyi planlıyorsanız siz de nostaljik ve tarihi atmosferlerden keyif alıyorsunuz demektir. Tarihi düğün mekânları etkileyici ve nostaljik bir atmosfere sahiptir. Ve bu atmosfer sizi düğününüz süresince bir masalın içerisinde gibi hissettirecek önemli bir detaydır.

  1. Nostaljik odalarda konaklama deneyimi

Romantik ve Tarihi Bir Mekânda Düğün Yapmanın 10 Avantajı ve Farkı

Tarihi bir mekânda düğün yaptığınızda alışık olduğunuzun aksine nostaljik bir odada konaklama deneyimi de yaşama şansına sahip olursunuz. Birçok tarihi mekân düğün çiftine o gece konaklama imkânı da tanımaktadır. Dolayısıyla hayatınızın en özel günü, nostaljik detaylarla süslü romantik bir odada konaklayarak daha da unutulmaz bir hal alır.

  1. Görkemli mimari

Tarihi mekânlar oldukça özel bir mimariye sahiptir. Bu da konuklarınız ve sizin için unutulmaz anlar anlamına gelir. Konuklarınız günlük yaşamlarında belki de asla tanık olamayacakları bir ortamda sizin mutluluğunuza şahit olurlar.

  1. Büyüleyici düğün fotoğrafları

Romantik ve Tarihi Bir Mekânda Düğün Yapmanın 10 Avantajı ve Farkı

Tarihi mekânlarda düğün yapmanın bir diğer avantajı da hiç şüphesiz fotoğraf çekimi olacaktır. Fotoğraf çekimi için ayrıca zaman harcamaya ve yorulmanıza hiç gerek kalmaz. Çünkü zaten düğün mekânınız yeterince özeldir. Ve burada çektirdiğiniz fotoğraflar, büyüleyici güzellikte olacaktır!

  1. Unutulmaz anılar

Tarihi mekânlarda yapılan düğünler mekân ve konsept gereği son derece özeldir. Dolayısıyla düğün geceniz sadece sizin için değil konuklarınız için de aynı derecede unutulmaz olur. Yıllar sonra geriye dönüp baktığınızda bu özel günü aynı büyüleyiciliğiyle hatırlarsınız.

  1. Modası asla geçmez!

Tarihi mekânlarda düğün yapmanın avantajlarıyla ilgili olarak en önemli cümleyi sona sakladık: Modası asla geçmez! Tarihi mekânlarda yapılan düğünler her zaman etkileyicidir ve modası asla geçmez. Düğün konseptinizin davetliler tarafından beğenilmemesi neredeyse imkânsızdır.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Unutulmaz Bir Düğün Yapmak İsteyen Çiftler İçin 7 Öneri

İlkbaharın Çoşku ve Heyecanıyla Uyumlu Düğün Konsepti Önerileri

Dünyanın En Göz Alıcı Düğün Seremonileri

Vintage Bir Düğün Konsepti İçin İstanbul’da 5 En İyi Yer

Nasıl Bir Düğün? Nasıl Bir Pasta? Konsepte Göre Düğün Pastası Önerileri

Bohem Düğün Konsepti Yapacaklar İçin Öneriler

Doğanın büyüsünü romantizmle buluşturan bohem düğünler, özgür ruhlu çiftlerin kendi tarzlarını ifade etmelerine olanak tanıyan bir konsept. Günümüzde popülerliği giderek artan bir düğün trendine dönüşen bu…

Daha Fazla Bilgi

Babalar Günü’nde Yapabileceğiniz En Keyifli Etkinlikler

Ülkemizde ve dünyada Haziran ayının 3. pazar günü kutlanan Babalar Günü’nü o güne özel gerçekleştireceğiniz etkinliklerle daha keyifle hâle getirebilirsiniz. Varlığıyla hayatınızı renklendiren ve güçlendiren babalarınız…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin