Romantik ve Tarihi Bir Mekanda Düğün Yapacaklara Dekorasyon Önerileri

Evliliğe ilk adımı atacağınız o görkemli gün için heyecan duyarken hayallerinizdeki düğünü nasıl organize edeceğinize dair derin düşüncelere dalabilirsiniz. Güzel bir organizasyon neticesinde tercih edilen düğün mekanı, konsepti ve süslemeleri ile yaratılan atmosfer; gelin ve damadın ahenkli uyumu o geceyi unutulmaz kılar. Bu noktada düğün için nereden başlayacağını bilerek iyi bir planlama yapmak, iyi bir organizasyonla ilerlemek, gerekirse bir organizasyon desteği almak gerekir.

İşe öncelikle kendi tarzınıza uygun bir konsept belirlemekle başlayabilirsiniz. Tarzınızı belirlediğinizde karşınıza çıkacak olan mekanlar, size gereken ipuçlarını verir ve hazırlığınızı kolaylaştırır. Yaz aylarında ağırlıklı olarak kır düğünleri veya havuz başı düğün konseptleri, bahçe botanik tarzı düğün konseptleri tercih edilse de farklı ve sıra dışı bir düğün için vintage düğün konseptini de düşünebilirsiniz. Vintage düğün konsepti ile romantik ve tarihi mekanlarda geçmişin naif ve samimi duygularını yansıtabileceğiniz, sizi kendi düğün hikayenizi yaratmaya götürecek bir ortam yaratabilirsiniz.

Romantik ve Tarihi Mekanlar için Dekorasyon Önerileri

Romantik ve tarihi bir mekanda yapılan ve vintage konseptli olan düğünlerde dekorasyon çok önemli bir konu. İsterseniz bu konseptteki bir düğün için dikkat etmeniz gereken dekorasyon önerilerine bir göz atalım:

Jonats-Pera-3-kopya-2-scaled-e1635148852859

Masa ve sandalyelerinizi ahşap veya masif seçebilir, süslemelerde abartıya kaçmadan sade ve naif tercihler yapabilirsiniz.

Masa süslemelerinizde kristal kadehler, eskitme çatal bıçaklar, küçük şamdanlar ve olabildiğince sade renkli peçeteler tercih edebilirsiniz. Yapraklı dallar ve sade küçük çiçekler ile zarif dokunuşlar yapabilirsiniz.

Sandalyelerinizi mümkün olduğunca minimal süslemeye özen gösterebilirsiniz. Masanızda kullandığınız yapraklı dallarla oluşturabileceğiniz ufak demetler ve romantik atmosferi destekleyecek pembe tüller bu konuda size yardımcı olabilir.

Duygusal ve romantik bir atmosfer yaratmak için pembe ve şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz. Kullandığınız çiçekleri, peçetelikleri, bardak, tabak gibi ürünleri bu tonlarda seçebilirsiniz.

Romantizm deyince akla gelen loş mum ışıkları olmazsa olmazlarımız arasında. Masanızın üzerinde ve etrafında farklı boyutlarda ışıl ışıl mumlar kullanabilirsiniz. Saman iple yukarıdan bağlanmış sarkıtlar halinde duran el yapımı kavanoz mumlar ile konseptinize özgün bir hava katabilirsiniz.

Mekanın girişine veya koridor bölümüne koyacağınız cam fenerler, hem ortamın huzur dolu aydınlatmasına destek olur hem de konseptinize çok şık bir dokunuş yapabilir.

Çiçek seçimleri ve onların yaydıkları hoş kokular, düğün gününüzü çok daha unutulmaz kılabilir. Bu nedenle çiçek tercihinizi canlı ve beyaz, pembe veya yumuşak  tonlarda güllerden yana kullanabilirsiniz.

Nikah kıyılacak alanı veya gelin masasını yine salonun bütünüyle uygun bir şekilde tüller ve çiçeklerden oluşan bir kemerle süsleyebilir, saman iple bağlanmış olan kavanoz mumlarla alana ışıltı katabilirsiniz.

Düğün mekanının girişine konseptinizde kullandığınız çiçeklerden oluşan bir karşılama tabelası yapabilir hatta onun etrafında yine cam fenerler ve vintage aksesuarlar kullanarak görselliği zenginleştirebilirsiniz.

Dekorasyon önerilerini destekleyecek bir diğer önemli husus ise düğün müzikleri. Misafirlerinizin alana girerken dinleyebilecekleri konsepte uygun müzikler ile atmosfere çok daha muhteşem bir hava katabilirsiniz.

Hayallerinizdeki Düğün İçin Aradığınız Mekan: Pera Palace Hotel

pera-palace-dugun-scaled-e1633932732634

Hem tarihi bir mekanda hem de romantik bir atmosferde düğün yapmak istiyorsanız İstanbul’un tarih kokan semtlerinden olan Beyoğlu’nda bulunan ikonik Pera Palace Hotel’i tercih edebilirsiniz. Pera Palace Hotel, Alexandre Vallaury tarafından Türk mimarisine bırakılan önemli bir miras olarak günümüze kadar kendini koruyan, tarihi buram buram koklayabileceğimiz bir otel. Ayrıca romantik bir düğün için de oldukça elverişli bir mekan sunuyor.

Tarihi bir mekanda romantik bir konseptle düğün yapmak isterseniz Pera Palace Hotel’i tercih edebilirsiniz. Rüya gibi bir atmosferle hayalinizdeki düğünü gerçekleştirirken şehir dışından gelen misafirlerinizi de yolu Pera Palace Hotel’den geçen ünlülerin adının verildiği odalarda ağırlayabilirsiniz. Bu özel gününüzü eşsiz kılmak için Pera Palace Hotel‘le iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Nasıl Bir Düğün? Nasıl Bir Pasta? Konsepte Göre Düğün Pastası Önerileri

Yaz Aylarında Evlenecekler İçin Birbirinden Muhteşem 7 Yurt İçi Balayı Destinasyonu

Otelde Düğün Yaparken Düğününüze Şıklık Katacak Mekân Süsleme Önerileri

Kış Aylarında Evleneceklere Balayı Lokasyonu Önerileri

Dünyanın En Göz Alıcı Düğün Seremonileri

İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin Tarihi

Üç ana birimden oluşan İstanbul Arkeoloji Müzeleri; tarihî dokusu, bünyesinde barındırdığı bir milyondan fazla eser ve görkemli mimarisiyle İstanbul’un ve Türkiye’nin en değerli müzeleri arasında…

Daha Fazla Bilgi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na Özel: Türkiye’de Balenin Gelişimi

Estetik bir görsellik sunarak insan ruhuna dokunmayı başaran bale; dans, müzik ve tiyatro gibi farklı sanat disiplinlerini buluşturan bir sanat türüdür. İtalya’da Rönesans Dönemi’nde hayat bulan…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin