İstanbul’un Kalbinin Attığı Beyoğlu’nda Bir Mola: Enfes Kokteyller İçebileceğiniz Mekânlar

Beyoğlu; dokusuyla, tarihiyle, kozmopolit yapısıyla ve kültür sanat faaliyetleriyle İstanbul’un kalbinin en hızlı şekilde attığı lokasyonlardan biri! Beyoğlu’nun bu yüksek temposu içinde bazen durup soluklanmak, bölgenin güzel bir köşesinde akıp giden hayatı izlemek gerekiyor. Bu, en az Beyoğlu’nun akıntısına kapılıp gitmek kadar büyük bir haz! Bu anlara ihtiyaç duyduğunuzda birçok şık ve kaliteli mekân, tebessüm içinde kapılarını sizlere açıyor. Verdiğiniz bu keyifli molaya ise birbirinden leziz ve damaklarda iz bırakan nefis kokteyller eşlik ediyor. İşte bazen gün batımına karşı bazen de şehrin benzersiz ışıkları altında kokteylinizi içebileceğiniz en güzel lokasyonlar!

Kiraz Romla Buluştu: Cihangir’de Pomojito Keyfi

Beyoğlu’nun en sevilen semtlerinden olan Cihangir’in butik kafelerinde keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? Günü ferahlatıcı bir içecekle tatlandırmak istiyorsanız pomojito tam da aradığınız türden bir kokteyl! Bu kokteylin ana bileşenlerini nar ya da nar suyu ve romdan oluşturuyor. Bu ikiliye ise limon suyu ve taze nane yaprakları eşlik ediyor. Pomojito ayrıca nar ve nar şurubu yerine kiraz ve kiraz şurubu kullanılarak da yapılabiliyor. Nar veya kirazla tercih edebileceğiniz pomojitoyu Cihangir’de keyifle deneyebilirsiniz. 

Bilindik Bir Tat: Galata’da Margarita Arası

Galata’da soluklanmak ve bu tarihî mekânda keyifli anlar geçirmek istiyorsanız Galata’nın dar sokaklarında margarita yudumlamak güzel bir fikir olabilir. Meksika’dan dünyaya yayılan margarita; tekila, portakal likörü ve limon suyunu ahenkli bir biçimde harmanlıyor. Margarita ayrıca buzlu ve buzsuz olarak servis edilebiliyor. Bu klasik tat size eşlik edebilir ve gününüzün güzelleşmesine katkı sunabilir.

Ferahlatıcı Etki: Asmalımescit’te Lemon Drop Kokteylle Buluşun

Beyoğlu’nun ruhunu tüm renkleriyle yansıtan Asmalımescit’te durup biraz da hayatı izlemek ister misiniz? Bu keyifli molanızda ferahlatıcı etkisiyle lemon drop kokteyl size eşlik edebilir. Kokteyl, tercihen aromalı votkayı ve portakal aromalı likörü ustalıkla harmanlıyor. Bu ikiliye ise şeker şurubu ve limon suyu eşlik ediyor. İnce kesilmiş limon kabuğu dilimleri ise şık bir dokunuş katıyor. Beyoğlu’nun kalabalığını, etrafı merakla inceleyen turistleri seyrederken yudumlayacağınız kokteyl, üzerinizde ferahlatıcı etki bırakacak! Kokteylin soğukluğunu arzu ettiğiniz düzeye getirmek isterseniz servis aşamasında buz da talep edebilirsiniz. 

Bir Klasik: Çukurcuma’da Old Fashioned Kokteyl Sizi Bekliyor

Kokteylin viskiden yapılanını tercih ediyorsanız sizi Çukurcuma semalarına, 1800’lü yıllardan beri tüketilen leziz old fashioned kokteyl ile buluşmaya alalım! Old fashioned genellikle bourbon viski kullanılarak yapılır. Kokteyldeki diğer önemli bileşenler ise angostura bitter ve 1 küp şeker. Elbette şeker yerine demerara şurubu da kullanılabilir. Böylelikle şeker parçalarından rahatsız oluyorsanız bu etkiden sıyrılabilirsiniz. Nihayetinde her iki yöntemde de  kokteylinizin tadını eşsiz Beyoğlu manzaralı bir mekânda çıkarabilirsiniz!

Tophane’de Bourbon Smash Kokteyl ile Manzaranın Tadını Çıkarın

Beyoğlu’nun hareketli sokaklarına ev sahipliği yapan Tophane’de günün yorgunluğunu atmak ister misiniz? Öyleyse temel bileşen olarak viski tercih edilen bir başka içecek, Manhattan kokteyl de size eşlik edebilir! Viski, taze nane ve misket limonu ile harmanlanıyor. Ayrıca bir de şeker şurubu ilave ediliyor. Bu karışım sonunda güçlü bir aroma vadeden bourbon smash kokteyl ortaya çıkıyor. Buzla servis edilmesini istemek ise tamamen size kalmış!

Leziz Kokteyller Eşsiz Manzarayla Buluşuyor: Orrient Terrace

Tarihin ihtişamını tüm görkemiyle üzerinde taşıyan Pera Palace Hotel bünyesindeki Orient Terrace‘da eşsiz İstanbul manzarasının tadını lezzetli kokteyller eşliğinde çıkarabilirsiniz. Gün içinde mola vermek ya da akşamınızı güzelleştirmek istediğinizde rahatlıkla tercih edebileceğiniz Orient Terrace‘ta klasik ve özel yapım kokteyller, alkollü kahveler ve özenle hazırlanan bir şarap menüsü mevcut. Bourbon smash’ten pomojito’ya kadar pek çok leziz kokteyl ile günü çok daha keyifli bir hâle getirmeniz mümkün! Klasik tatların yanı sıra elderflower bubbly, midnight at the Pera Palace gibi özel tatları da burada deneyebilirsiniz.

Orient Terrace ayrıca yemek konusunda da zamanın ruhunu yakalamayı başarıyor. Başta Akdeniz mutfağı, deniz mahsulleri ve ızgara çeşitleri olmak üzere dünya mutfaklarının zenginliklerini masanıza taşıyor. Mekân, tüm bu çeşitliliğini ödüllü şeflerin imzasını taşıyan birbirinden enfes tatlılar ile süslemeyi de ihmal etmiyor. Dilerseniz yemekten önce dilerseniz de yemek sonrası tercih edeceğiniz kokteyller ile İstanbul’un tadını çıkarın! Siz de Beyoğlu’nda keyifli bir mola için Orient Terrace‘tan rezervasyonunuzu kolayca yapabilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

İstanbul’da Çay İçebileceğiniz En İyi 10 Mekan

Günümüzde de Misafirlerini Ağırlamaya Devam Eden 5 Tarihî Mekân

Beyoğlu’nda Muhteşem Fotoğraflar Çekebileceğiniz Mekânlar

İstanbul’un En Güzel 10 Teras Restaurant ve Barı

İstanbul’da En İyi Pizzayı Yiyeceğiniz 10 Mekân

Bohem Düğün Konsepti Yapacaklar İçin Öneriler

Doğanın büyüsünü romantizmle buluşturan bohem düğünler, özgür ruhlu çiftlerin kendi tarzlarını ifade etmelerine olanak tanıyan bir konsept. Günümüzde popülerliği giderek artan bir düğün trendine dönüşen bu…

Daha Fazla Bilgi

Babalar Günü’nde Yapabileceğiniz En Keyifli Etkinlikler

Ülkemizde ve dünyada Haziran ayının 3. pazar günü kutlanan Babalar Günü’nü o güne özel gerçekleştireceğiniz etkinliklerle daha keyifle hâle getirebilirsiniz. Varlığıyla hayatınızı renklendiren ve güçlendiren babalarınız…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin