Kış Aylarında Vaktinizi En Güzel Şekilde Geçirebileceğiniz Kapalı Alan Aktiviteleri

Güneşli günlerle vedalaşalım, kış geliyor derken soğuk havalar kapıya geldi çattı bile! Ülkemizin büyük kısmı düşük sıcaklıklarla dolu soğuk kış günleri yaşamakta. Peki, kış aylarında keyifli vakit geçirmek için neler yapılabilir? Kış demek, eve kapanıp zamanın geçmesini beklemek, battaniye altında yaza hasret duymak demek değildir! Yaz ayları kadar konforlu olmasa da aslında kışın da yapılabilecek pek çok aktivite vardır. Bu yazımızda sizler için kış aylarında yapılabilecek keyifli kapalı alan aktiviteleri hazırladık. İşte kışınızı keyifli kılmak için yapabileceğiniz bazı öneriler!

1. Film geceleri

Kış Aylarında Vaktinizi En Güzel Şekilde Geçirebileceğiniz Kapalı Alan Aktiviteleri

İster sinema salonlarında ister evde sevdiklerinizle birlikte kışın yapabileceğiniz en keyifli kapalı alan aktivitesi sinemadır. Dışarıdaki kötü hava koşullarına aldırmadan geçireceğiniz bu süre hem size kültürel anlamda bir şeyler katar hem de vaktinizi en güzel şekilde geçirmenizi sağlar. Böylesine keyifli film gecelerinde, geceyi patlamış mısırla taçlandırmayı ve sıcacık kahvenizi yudumlamayı unutmayın!

2. Daha fazla kitap

Bir diğer keyifli kapalı alan aktivitesi de daha fazla kitapla tanışmaktır! Çünkü hayal gücünüzü ve bilgi/ kültür birikiminizi zenginleştirmek için kıştan daha uygun bir mevsim bulamazsınız. Kötü hava koşullarına maruz kalmadan keyifli vakit geçirmek için siz de kendinize daha fazla vakit ayırabilir ve bol bol kitap okuyarak okuma listenizi zenginleştirebilirsiniz. Bunun için mekân olarak kütüphanelerin sıcak atmosferini bile tercih edebilirsiniz!

3. Oyun heyecanı

Soğuk havalarda vaktinizi en güzel şekilde geçirebileceğiniz bir diğer aktivite de grup oyunlarıdır. Bunun için evde arkadaşlarınızla Uno, Tabu, Sayko gibi pek çok oyun oynayabilirsiniz. Veya şehirde bulunan korku oyunları vb. oyun parklarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem güzel zaman geçirecek hem de arkadaşlarınızla keyifli anılar biriktireceksiniz!

4. Buz pateni

Kış Aylarında Vaktinizi En Güzel Şekilde Geçirebileceğiniz Kapalı Alan Aktiviteleri

Keyifli bir kış aktivitesi olan buz pateni, yalnızca açık alanlarda değil kapalı alanlarda da yapılabiliyor. Üstelik İstanbul’da kapalı alanda buz pateni yapabileceğiniz birçok buz pisti mevcut. Siz de eğlenceli zaman geçirmek için arkadaşlarınızla birlikte güle oynaya katılacağınız bu etkinliği tercih edebilir, bu sayede kendinize yeni bir hobi edinebilirsiniz.

5. Spa keyfi

Kış günlerinin soğuk atmosferinden uzaklaşmak ve kendinize zaman ayırdığınızı hissetmek için bir gününüzü rahatlayarak geçirmeye ne dersiniz? Cevabınız evetse spa tam size göre bir aktivite olabilir. Bunun için İstanbul’daki otellerin spa merkezlerini tercih edebilir ve gününüzü hamam, sauna, masaj, sıcak havuz gibi benzersiz rahatlama aktivitelerine bırakabilirsiniz.

6. Çok parçalı puzzle

Kış Aylarında Vaktinizi En Güzel Şekilde Geçirebileceğiniz Kapalı Alan Aktiviteleri

Kış aylarında daha çok evde vakit geçirdiğimiz bir gerçek! Ancak keyifli vakit geçirmek için ille de evin dışına çıkmak gerekmiyor. Mesela çok parçalı bir puzzle’a başlamak günlerinizin son derece keyifli geçmesini ve vaktinizi en güzel şekilde değerlendirmenizi sağlayabilir. Siz de camın önündeki masaya oturun ve çok parçalı bir puzzle’a başlayarak zamanın su gibi akıp gitmesinin tadını çıkarın!

7. Sahne performansları

Yazın denizin, ve güneşin tadını çıkarmaktan vakit ayıramadığınız o etkinliklere gitmeye ne dersiniz? Kış aylarında gidebileceğiniz pek çok sahne performansı bulunuyor. Bunun için heyecanla beklediğiniz tiyatro vb. sahne performanslarına daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Emin olun bu şekilde zamanınızı en güzel şekilde geçirecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz!

8. Sıcak tutan hobiler

Soğuk havalarda evde keyifli vakit geçirmenin pek çok yolu var. Bunlardan biri de sıcak tutan hobiler edinmek! Salebinizi yudumlarken atkılar, bereler, kazaklar örerek stres atabilir hatta bunları sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Sonuçta hem onları mutlu edecek hem de kendinizi son derece rahatlamış hissedeceksiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Kış Aylarında Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Muhteşem Rota

Türkiye’de Unutulmaz Bir Kış Tatili İçin Ziyaret Etmeniz Gereken 7 Lokasyon

Kış Aylarında Evleneceklere Balayı Lokasyonu Önerileri

İstanbul’u Kış Aylarında Ziyaret Edeceklere Özel Gezi ve Yeme-İçme Rehberi

Kış Aylarında Vaktinizi En Güzel Şekilde Geçirebileceğiniz Kapalı Alan Aktiviteleri

Bohem Düğün Konsepti Yapacaklar İçin Öneriler

Doğanın büyüsünü romantizmle buluşturan bohem düğünler, özgür ruhlu çiftlerin kendi tarzlarını ifade etmelerine olanak tanıyan bir konsept. Günümüzde popülerliği giderek artan bir düğün trendine dönüşen bu…

Daha Fazla Bilgi

Babalar Günü’nde Yapabileceğiniz En Keyifli Etkinlikler

Ülkemizde ve dünyada Haziran ayının 3. pazar günü kutlanan Babalar Günü’nü o güne özel gerçekleştireceğiniz etkinliklerle daha keyifle hâle getirebilirsiniz. Varlığıyla hayatınızı renklendiren ve güçlendiren babalarınız…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin