Kış Günlerine Keyif Katacak Etkinlik Fikirleri

Kış mevsimi, çoğunlukla hayatın daha sakin geçtiği bir dönem olarak görülüyor. Pek çok kişi ilkbahar ve yaz aylarına kıyasla daha az sosyal aktivitede bulunuyor. Buna rağmen ister tek başınıza ister dostlarınızla, soğuk kış günlerinde hapsolduğunuz rutinden sıyrılmanızı sağlayacak aktiviteler bulabilirsiniz. Kış mevsimine uygun, yüzünüzü güldürecek ve enerjinizi yükseltecek birbirinden keyifli pek çok etkinlik fikri bulmak mümkün.

 

Evde Kestane Keyfi

Evde Kestane Keyfi

Kestane, kışın aylarının en büyük güzelliklerinden! Sobanın üzerinde yavaş yavaş pişen kestaneler, âdeta kışın bir sembolü olarak görülüyor. Kestaneler güzel kokusu ve eşsiz tatlarıyla hemen herkes tarafından sevilen mevsim lezzetleri arasında yer alıyor. Kış akşamlarının vazgeçilmezi olan kestaneyi mevsimi geçmeden yakalamak gerekiyor. Evinizde dostlarınızla sıcacık ve lezzet dolu bir akşam geçirmek için harika bir fikir!

 

Sıcak Şarap Yapmak

Sıcak şarap, soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak harika bir alternatif. Damak tadınıza göre elma, ayva, portakal gibi meyveler ile tarçın, karanfil ve muskatı bir araya getirip su ve şekerle birleştirerek şarapla harmanlarsanız ortaya enfes bir tat çıkarmış olursunuz. İster arkadaşlarınızla toplanıp bu lezzetli tarifi deneyerek keyifli bir akşam sohbeti yapın ister tek başınıza sakin bir akşam geçirin. Tarçın, karanfil ve meyvelerin şarapla birleşerek verdiği o müthiş koku ve aroma, zihninize kazınacak.

 

Arkadaşlarla Film Gecesi

Havaların soğuması pek çok insanın ev aktivitelerine yönelmesine neden oluyor. Evde yapılabilecek en eğlenceli etkinliklerden biri elbette ki film gecesi. Sıcacık evinizde veya evinizin bahçesinde ateş başında film geceleri organize edebilirsiniz. Yakın dostlarla güzel bir filmi izlemek gibisi yok.

 

Spora Başlamak

Kış günlerine keyif katacak etkinlik fikirlerinden biri de sportif aktivitelerde bulunmak. Soğuk havalar nedeniyle dışarıda daha az vakit geçirilen, aktif ve hareketli bir hayatın yerini sakinliğe bıraktığı şu günlerde hem sağlığı hem formu korumak için spor yapmak, son derece faydalı.

 

Kış Tatili

Soğuk havaya rağmen keyifli anlar yaratabilmek adına küçük bir hafta sonu tatili her zaman en iyi fikirler arasında bulunuyor. Kış günlerinin sıradanlığını yırtacak bu küçük kaçamak, yenilenmenizi sağlayacak. Belki küçük bir bungalovda şömine karşısında sıcak çikolata içebilir, belki de daha çetin şartlarda ormanda kış kampı yapabilirsiniz.

 

Doğu Ekspresiyle Yolculuk

Doğu Ekspresi, son yılların en popüler kış mevsimi etkinlikleri arasında yer alıyor. Bembeyaz karla kaplı, uzun bir seyahatin doyulmaz lezzetine varmak için bu deneyimi mutlaka yaşamalısınız. Eğer henüz Doğu Ekspresi’ne binmediyseniz, denemeniz tavsiye olunur.

 

Yılbaşı Alışverişi

Yılbaşı Alışverişi

Yılın en neşeli, en hareketli dönemlerinden biri de yılbaşı zamanı. Işıl ışıl sokaklar, çeşit çeşit etkinliklerle yılbaşı ruhunu doyasıya yaşamak elinizde! Işıklandırılmış sokaklarda özenle hazırlanmış dükkan vitrinleri arasından yürümek, sokak lezzetlerini tatmak ve sevdiklerinize hediye almak; yapabileceğiniz en güzel etkinlikler arasında!

 

Buz Patenine Gitmek

Eğer buz pateni yapmayı denemediyseniz mutlaka bu heyecanı yaşamalısınız. Kış mevsimi, bu keyifli tecrübeyi edinmek için en güzel zamanlardan biri. Eğer zaten bu sporda uzmansanız bu kış da özel salonlarda ya da alışveriş merkezlerindeki buz pateni alanlarında hünerlerinizi göstermeyi ihmal etmeyin.

 

Galeri ya da Sergi Gezmek

Spor etkinliklerinin yanı sıra kültür-sanat faaliyetleri de her mevsimin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Yoğun çalışma temposu içinde farklı festivallere ya da bienallere katılmak, programınızı onlara göre uydurmak pek mümkün olmuyorsa da galeri ve kalıcı sergiler şehrin bir köşesinde mutlaka siz sanatseverleri bekliyor.

 

İstanbul Arkeoloji Müzesini Ziyaret Etmek

Arkeoloji müzeleri şehirdeki en etkileyici yerlerden biri. Binlerce yıl önce yapılmış bir sürü eser, etkileyici hikâyesiyle ziyaretçilerini bekliyor. Etrafınızı çeviren Yunan heykelleri, Roma lahitleri, Sümer yazıtları ve İslam eserleriyle geçmişe doğru bir yolculuğa çıkın.

 

Atatürk Kültür Merkezi’nde Opera veya Tiyatroya Gitmek

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ya da şehri ziyaret etmek için harika bir vakitse mutlaka Atatürk Kültür Merkezi’ni görmelisiniz. Yenilenen yüzüyle Atatürk Kültür Merkezi, ziyaretçilerine pek çok imkân sunuyor. Düzenlenen iç ve dış mekânları, etkinlik salonlarıyla misafirlerine şehrin tam da merkezinde müthiş bir deneyim yaşatıyor. Bu atmosferde bir opera veya tiyatro seyretmenin keyfi paha biçilemez.

 

Pera Palace Hotel Kubbeli Salon’da Beş Çayı

Kubbeli-Saloon-2K

Pera Palace Hotel sizi beş çayına davet ediyor! İstanbul’un en etkileyici mekânlarından biri olan Pera Palace Hotel’de her gün 15.00-18.00 saatleri arasında düzenlenen beş çayı etkinliği, lezzetli eşlikçileriyle ve keyifli piyano tınılarıyla siz ziyaretçilerini bekliyor. Michelin Guide’ın tavsiye edilen restoranlar listesinde bulunan Kubbeli Salon’da yaşayacağız bu eşsiz deneyim için Pera Palace Hotel‘den rezervasyon yapmayı unutmayın!

Kulaklardan Kalplere Değecek Bir Babalar Günü Hediyesi: Cumartesi Sabah Konserleri

Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü, biricik kahramanınız olan babanıza duyduğunuz sonsuz sevgiyi ve minneti hissettirmek için eşsiz bir fırsat. Bu…

Daha Fazla Bilgi

Türkiye’de İhtişamı ve Tarihiyle Önce Çıkan 10 Müze

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan topraklarımız, köklü bir tarihe ve kelimelerle anlatılamayacak güzelliklere sahip. Her köşesinde tarihin farklı sayfasının yer aldığı Türkiye’de müzeler de oldukça zengin. Geçmişin…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin