İstanbul Lüks Restoran Rehberi

İstanbul’da konuklarına şık ve konforlu bir atmosfer sunan lüks restoranlar hem iş yemekleri hem de özel geceler için en çok tercih edilen mekanlar arasında yer alıyor. Çünkü bu tarz mekanlarda gurme yemek ve içecek seçenekleri, özel menüler ve kaliteli servis ile konuklara keyifli bir akşam geçirme imkânı vadediliyor. Bu yazımızda İstanbul’da iş yemekleri veya özel geceler için tercih edebileceğiniz lüks restoranlara yer vereceğiz. İşte İstanbul lüks restoran rehberi niteliğindeki o yazımız!

 

1. Ulus 29 

Ulus’ta bulunan Ulus 29, konuklarına İstanbul’un eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde keyifli bir yemek deneyimi sunuyor. Mekânın menüsünde dünya mutfağından birçok farklı lezzeti bulmak mümkün. Bunun yanı sıra Ulus 29, gece yarısından sonra DJ performansı ile bambaşka bir atmosfere bürünüyor.

Adres: Ulus Mah., A. Adnan Saygun Cad., Ulus Parkı İçi, No: 71/1, Ulus

 

2. La Petite Maison

Londra, Beyrut, Dubai, Nice gibi yerlerde şubeleri bulunan La Petite Maison da İstanbul’un en lüks restoranlarından. Mekânın menüsünde çoğunlukla Akdeniz mutfağı bulunuyor ve farklı pişirme teknikleri ile hazırlanan mevsimin en taze ürünleri konuklara sunuluyor.

Adres: Pınar Mah., Markalar Sok. & Katar Cad., İstinye Park AVM, No: 519, Sarıyer

 

3. Nicole

İstanbul’un en lüks restoranları arasında bulunan Nicole, yaklaşık 5-6 haftada bir değişen menülere sahip. Yerli ve taze malzemelerle yapılan yemeklerden oluşan mevsimsel menüler, önceden belirtilmesi durumunda kişiye özel menüler şeklinde bile hazırlanabiliyor. Mekânın Adalar’a kadar uzanan eski İstanbul manzarasına sahip olduğunu da söylemeden geçmemek gerek!

Adres: Tomtom Mah., Tomtom Kaptan Sok., No: 18, Beyoğlu

 

4. Spago

Maçka, Nişantaşı ve Boğaz’ı kanatları altına alan Spago’nun menüsünde daha çok deniz mahsülleri yer alıyor. Deniz mahsülleri severler için son derece ideal bir seçim olabilecek mekânın dekorasyonu da bir sanat galerisini aratmayacak cinsten.

Adres: Teşvikiye Mah., Mim Kemal Öke Cad., No: 35, Şişli

 

5. Papermoon

New York ve Milano’da da şubeleri bulunan Papermoon, İtalyan mutfağının İstanbul’daki en iyi temsilcileri arasında gösteriliyor. Müşterilerine sakin ve huzurlu bir atmosfer sunan mekân, oldukça hoş bir iç mekan dekorasyonuna sahip. Öyle ki dekorasyonu ile birçok ödülün de sahibi olmuş!

Adres: Etiler Mah., Ahmet Adnan Saygun Cad., Akmerkez AVM, Beşiktaş

 

6. Alancha

İlk şubesini Çeşme’de açan Alancha da İstanbul’un lüks restoranlarından biri. Alancha, Maçka yakınlarında bulunan şubesinde ise benzersiz menüsü ile Anadolu’nun tarihi lezzet sırlarını konuklarına sunuyor. Mutfağında önemli şeflerin bulunduğu bilinen mekânda ülkemizin tüm bölgelerinden farklı lezzetleri bulmak mümkün.

Adres: Maçka Kempinski Residence, Hüsrev Gerede Cad., Şehit Mehmet Sok., No: 9, Maçka

 

7. Kız Kulesi Restaurant

İstanbul Lüks Restoran Rehberi

Kız Kulesi Restoran, misafirlerine Üsküdar’ın muhteşem manzarası eşliğinde benzersiz bir yemek deneyimi sunuyor. Özel davetler ve iş yemekleri için son derece ideal bir seçim olabilecek mekânın menüsü ise son derece çeşitli ve lezzetli yemeklerden oluşuyor.

Adres: Kız Kulesi, Salacak Mevkii, Üsküdar

 

8. Agatha Restaurant

İstanbul Lüks Restoran Rehberi

Tarihi Pera Palace Hotel’in içerisinde yer alan Agatha Restaurant, konuklarına nostaljik dekorasyonun modern çizgilerle buluştuğu bir atmosfer sunuyor. Mekânın zengin ve eşsiz menüsünde, tarihi Orient Express’in uğradığı en gözde duraklar olan Paris, Venedik ve İstanbul başta olmak üzere Fransız, İtalyan ve Türk mutfağına dair lezzetler en özel sunumlarla misafirleri bekliyor.

Adres: Pera Palace Hotel, Meşrutiyet Cad., No: 52, Tepebaşı, Beyoğlu

Türkiye’de İhtişamı ve Tarihiyle Önce Çıkan 10 Müze

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan topraklarımız, köklü bir tarihe ve kelimelerle anlatılamayacak güzelliklere sahip. Her köşesinde tarihin farklı sayfasının yer aldığı Türkiye’de müzeler de oldukça zengin. Geçmişin…

Daha Fazla Bilgi

104. Yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın Önemi

Yeni Türk devletinin temellerinin atıldığı, Türk milletinin bağımsızlığı için en önemli dönüm noktalarından biri kabul edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 104….

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin