İstanbul’da En İyi Street Food Deneyimi Yaşayacağınız 8 Restoran

İstanbul denince akla leziz mi leziz sokak lezzetleri gelir. Ama bu güzel şehir son zamanlarda sokak lezzeti kavramını da başka bir boyuta taşıdı. İstanbul’un ünlü şefleri sokağa indi! Ve önemli şeflerin önderliğinde çeşitli sokak lezzetleri durakları açıldı. Gün geçtikçe popülerleşen bu sokak lezzetleri durakları, İstanbul’un favori mekanları arasında! İşte İstanbul’da en iyi street food deneyimi yaşayacağınız o restoranlar!

 

Biara Sokak Lezzetleri

Kokoreç-e1582619025183

Caddebostan’da bulunan Biara Sokak Lezzetleri, İstanbul’da en iyi street food deneyimi yaşayabileceğiniz mekanlar arasında bulunuyor. Mekânın menüsünde midyeden pizzaya, hamburgerden kokoreçe kadar pek çok farklı sokak lezzeti mevcut. Siz de bu benzersiz lezzetleri denemek için Biara’ya bir şans verebilirsiniz.

Adres: Caddebostan Mah., Caddebostan İskele Sk., No:14/B, Kadıköy

 

Zuko

Zuko-e1582619078903

Kaynak: https://www.zomato.com/tr/istanbul/zuko-maslak-merkez-istanbul

Maslak’ta bulunan Zuko, Gram’ın lezzetli yemeklerini hazırlayan başarılı şef Didem Şenol’a emanet. Maslak’ta öğle yemekleri için yeni bir seçenek olan mekanda pide üstüne veya dürüm şeklinde hazırlanmış lezzetler sunuluyor. Ev yapımı soslar, patates ve falafel ise bu harika lezzetlere eşlik ediyor.

Adres: Maslak Mah., Eski Büyükdere Cad., No:27, Sarıyer

 

Madre Street Food&Bar

Madre-Street-FoodBar

Kaynak: https://www.timeout.com/istanbul/tr/barlar-ve-publar/madre-street-food-bar

Arnavutköy’de bulunan Madre Street Food&Bar da İstanbul’un en iyi street food restoranları arasında yer alıyor. Mekanın menüsünde nohut pilav gibi lezzetlerin yanı sıra falafel gibi dünyanın farklı yerlerinden sokak lezzetleri de bulunuyor. Sabah kahvaltısında boyoz, simit, kruvasan gibi sokak lezzetlerini bulabileceğiniz Madre’de, akşamın ilerleyen saatlerinde leziz kokteyller ve DJ performansı size eşlik ediyor.

Adres: Arnavutköy Mah., Francalacı Cad., No:10, Beşiktaş

 

Basta! Street Food

Basta street view

Kaynak: https://www.lonelyplanet.com/turkey/istanbul/restaurants/basta-street-food-bar/a/poi-eat/1561240/360887

Kadıköy, Moda’nın en iyi street food restoranlarından Basta, leziz dürümleriyle dikkat çekiyor. Mekanın menüsünde oldukça basit ama leziz seçenekler yer alıyor. Füme dana kaburga dürüm ve kuzu hamburger mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden. Humus ve sütlaç da yemek deneyiminizi başka bir boyuta taşıyabilir, bizden söylemesi!

Adres: Caferağa Mah., Sakız Sk., No:1, Kadıköy

 

Zula

Zula-e1582619453621

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/vedat-milor/tam-istedigim-gibi-orta-az-pismis-ve-ici-sulu-40931428

İstanbul’un en iyi street food restoranlarından Zula’nın Harbiye ve Kanyon AVM olmak üzere iki farklı şubesi mevcut. Mekanın hamburgerleri, sokak lezzetlerine bambaşka bir anlam katıyor. Özellikle Basic Burger, mutlaka denenmeli. Menüde hamburgerlerin yanı sıra Hot Dog da yer alıyor.

Adres: İnönü Mah., Harbiye Çayırı Sk., No:101a, Şişli

 

The Grungy

The-Grungy-e1582619593787

Kaynak: https://realdealmeal.net/the-grungy/

Teşvikiye’de bulunan The Grungy’nin menüsünde yalnızca hamburger ve patates bulunuyor. Farklı soslarla lezzet kazanan hamburgerler ise size bildiğiniz tüm burgerleri unutturacak nitelikte. Londra’da da bir şubesi bulunan bu özel restoranı, mutlaka denemenizi öneririz.

Adres: Teşvikiye Mah., Hüsrev Gerede Cad., No:72, Şişli

 

Cross Fingers

cross-fingers-bomonti

Kaynak: https://www.timeout.com/istanbul/tr/restoranlar/cross-fingers

Bomonti ve Cihangir şubeleri ile Cross Fingers da İstanbul’un en iyi street food restoranlarından. Mekanın menüsünde burrito, wrap ve burger çeşitleri, noodle çeşitleri bulunuyor. .Cross Fingers’ın tırtıklı patates kızartmaları ise tüm bu lezzetlere lezzet katıyor!

Adres: Cumhuriyet Mah., Düzoğlu Sk., No:5 A, Şişli

 

TRC American Diner

TRC-American-Diner-e1582620079811

Kaynak: https://yemeicmeodulleri.com/2019/portfolio/trc-american-diner/

Beşiktaş’ta bulunan TRC American Diner, son zamanların en fazla konuşulan restoranlarından biri. Amerikan konseptine sahip mekanda klasik Amerikan lezzetleri olan çırpılmış yumurta, pancake gibi kahvaltı seçenekleri ve tavuk kanatları, hamburger gibi sokak lezzetleri bulunuyor. Siz de benzersiz bir street food deneyimi için TRC’yi mutlaka deneyin.

Adres: Sinanpaşa Mah., Hasfırın Cad., Sinanpaşa İş Merkezi, No:213/2, Beşiktaş

Türkiye’de İhtişamı ve Tarihiyle Önce Çıkan 10 Müze

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan topraklarımız, köklü bir tarihe ve kelimelerle anlatılamayacak güzelliklere sahip. Her köşesinde tarihin farklı sayfasının yer aldığı Türkiye’de müzeler de oldukça zengin. Geçmişin…

Daha Fazla Bilgi

104. Yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın Önemi

Yeni Türk devletinin temellerinin atıldığı, Türk milletinin bağımsızlığı için en önemli dönüm noktalarından biri kabul edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 104….

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin