İlk Defa Ziyaret Edecekler İçin İstanbul Lüks Konaklama Rehberi

İstanbul, sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikler, zengin yeme-içme, alışveriş seçenekleri gibi pek çok niteliğiyle her yıl milyonlarca turisti kendisine çekiyor. Öyle ki bu güzel şehir, dört mevsimin dördünde de Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından sayısız ziyaretçiyi ağırlıyor. Büyük bir şehir olduğu için her ne kadar gezilecek görülecek yerlerin sayısı bitmese de İstanbul’a ilk kez gelecekleri son derece keyifli anlar beklemekte. İstanbul’da yapılması gerekenler bir kenara dursun; bir de bu güzel şehirde konaklama konusu var. Güzel şehrimize ilk kez gelecekler en çok “İstanbul’da nerede kalınır”; sorusunu merak ediyorlar. Bir seyahatin kalitesini belirleyen en önemli noktaların başında konaklama geldiği için doğru seçim yapmaya özen göstermekte fayda var. Çünkü unutulmaz bir İstanbul seyahati için mutlaka kaliteli bir konaklama seçeneği tercih etmek gerekiyor. Lüks İstanbul otelleri, İstanbul seyahatinizde bir konaklama deneyiminden beklediğiniz pek çok detayı içinde barındırıyorlar. Çünkü lüks oteller, yıldız sayıları gereği bazı özelliklere sahip olmak durumundalar. Bu durum, huzurlu bir şekilde seyahatinizi o otele emanet etmenizi sağlıyor. Geriye sadece huzurlu, neşeli bir tatil yapmak kalıyor! Peki, İstanbul’da lüks bir konaklama deneyimi yaşamak için hangi bölgeleri tercih etmek gerekiyor? İşte ilk defa ziyaret edecekler için İstanbul lüks konaklama rehberi!

Muhteşem konum!

stanbul-muhteşem-konum-e1574751808432

İstanbul lüks otelleri, genelde İstanbul’un en manzaralı ve özel konumlarında yer alırlar. Tarihi Yarımada ve çevresi, Beyoğlu ve çevresi bu konuma örnek olarak gösterilebilir. Bu bölgeler hem güzel manzaralara ev sahipliği yaparlar hem de gezilecek görülecek yerlere, yeme içme ve alışveriş mekanlarına son derece yakındırlar. Bu da İstanbul’da keyifli bir seyahat deneyimi yaşamanızı olanaklı kılan oldukça önemli bir detaydır.

Zengin olanaklar!

SPA-2-e1574751882622

İstanbul’un bu tarihi ve aynı zamanda merkezi bölgelerinde yer alan lüks oteller, zengin olanaklara da sahiplerdir. Yıldız sayıları gereği belli bir standartları vardır; deneyimli personelleri ile konuklarını daima memnun ederler. Böyle otellerde zengin bir mutfak, kaliteli restoranlar, şık dekorasyonlu ve manzaralı odalar, spor salonu ve SPA gibi detaylar, konaklama deneyiminizi unutulmaz kılar.

Tarihi atmosfer!

Kubbeli-Saloon-2-e1574751949557

İstanbul’un lüks otellerinin genelde İstanbul’un en eski yerleşim bölgelerinde yer aldığını yukarıda belirtmiştik. Bu durum size tarihi bir otelde konaklama imkânı da tanımaktadır. Tarihi bir otelde konaklamanın ise sayısız avantajı vardır. Siz de böyle bir lokasyon seçerek daha önce önemli isimlere ev sahipliği yapmış, dekorasyonu ve iç detaylarıyla tarihi atmosferi halen yaşatan bir otel tercihi yapabilirsiniz.

Zengin alışveriş, yeme- içme seçenekleri

stanbul-yeme-içme-e1574752032666

İstanbul’un merkezi konumlarında yer alan lüks oteller, aynı zamanda birçok alışveriş, yeme-içme mekanına da yakındırlar. Bu sayede konaklama deneyiminiz sırasında fazla uzaklaşmadan İstanbul’un en meşhur lezzetlerini tadabilir, en güzel mağazalarını gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Tüm bu detaylar İstanbul’u doyasıya yaşamanızı ve ilk seyahatinizin unutulmaz olmasını sağlayacaktır!

Lüks bir konaklama deneyimi için Pera Palace Hotel’e bekleriz!

Pera-Palace-Hotel-Lüks-Konaklama-e1574752173764

Eğer siz de ilk defa gerçekleştireceğiniz İstanbul seyahatiniz için yukarıda saydığımız tüm detayların ve daha fazlasının yer aldığı bir lüks konaklama arayışı içerisindeyseniz Pera Palace Hotel’e bekleriz! 

Tarihi İstanbul’un en kıymetli manzaralarının tam karşısında yer alan Pera Palace Hotel, 126 yıllık birikimiyle Pera’da (Beyoğlu) konuklarını ağırlamaya devam ediyor. İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı’na yürüme mesafesindeki konumuyla İstanbul Yeni Havalimanı’na 36 km, Tarihi Yarımada’ya ise 5 km mesafede yer alıyor. İstanbul şehrinin taşıdığı tarihi birikime tanıklık eden Pera Palace Hotel, bir zamanların Küçük Avrupa’sı olarak adlandırılan Pera’da (Beyoğlu) birbirinden seçkin konuklarını bekliyor. Detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın: Pera Palace Hotel

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İstanbul’daki Tarihi Eserler

İstanbul’un En Güzel Seyir Yerleri

İstanbul’u Geziyoruz: Şehrin En Özgür Rotaları

Türk Edebiyatında İstanbul’u En İyi Betimleyen Belli Başlı 10 Eser

İstanbul’da Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken 8 Müze

İstanbul’da Yer Alan 10 Sanat Galerisi

İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin Tarihi

Üç ana birimden oluşan İstanbul Arkeoloji Müzeleri; tarihî dokusu, bünyesinde barındırdığı bir milyondan fazla eser ve görkemli mimarisiyle İstanbul’un ve Türkiye’nin en değerli müzeleri arasında…

Daha Fazla Bilgi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na Özel: Türkiye’de Balenin Gelişimi

Estetik bir görsellik sunarak insan ruhuna dokunmayı başaran bale; dans, müzik ve tiyatro gibi farklı sanat disiplinlerini buluşturan bir sanat türüdür. İtalya’da Rönesans Dönemi’nde hayat bulan…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin