İstanbul Boğazı Çevresinde En İyi 9 Restaurant

İstanbul, sahip olduğu büyüleyici silueti sebebiyle her zaman kendisine hayranlıkla baktırır… Çünkü bu güzel şehri ve Boğaz’ı seyretmenin keyfi paha biçilemezdir. İstanbul’da Boğaz manzarasını seyretmenin en keyifli yolu ise Boğaz çevresinde yer alan, Boğaz’ı farklı açılardan gören restoranlarda zaman geçirmektir. İşte sevdiklerinizle güzel bir akşam yemeği yiyebileceğiniz ve manzaraya doyacağınız o restoranlardan bazıları!

 

360 İstanbul

360-İstanbul-e1576501824244

Kaynak: http://www.360istanbul.com/tr/index.html

Tarihi Mısır Apartmanı’nın en üst katında yer alan 360 İstanbul, oldukça geniş bir Boğaz manzarasına sahiptir. Mekânın manzarasının yanı sıra menüsü de Türk ve Dünya mutfağından leziz yemekler ve içecekler bakımından son derece zengindir.

Adres: Tomtom Mah., İstiklal Cad., No: 8, D:163, Beyoğlu

 

Villa Bosphorus

Villa-Bosphorus-e1576501890674

Kaynak: https://www.zomato.com/tr/istanbul/villa-bosphorus-beylerbeyi-istanbul

Beylerbeyi’nde bulunan Villa Bosphorus da İstanbul Boğazı çevresindeki en iyi restoranlar arasında yer almaktadır. Burada size benzersiz dünya mutfağı lezzetlerinin yanı sıra oldukça misafirperver bir yaklaşım ve güzel müzikler eşliğinde keyifli bir gece geçirme imkanı da sunulur.

Adres: Beylerbeyi Mah., Beylerbeyi İskele Cad., No: 18 A, D:18 A, Üsküdar

 

Yeniköy Kaşıbeyaz Bosphorus

Yeniköy-Kaşıbeyaz-Bosphorus-e1576502215638

Kaynak: https://www.meyhankoli.com/restoran/yenikoy-kasibeyaz-bosphorus-1040

Yeniköy’de bulunan Kaşıbeyaz Restoran, enfes lezzetleri ve harika mimarisiyle Boğaz restoranları arasında fark yaratmaktadır. Mekânın sahip olduğu panoramik İstanbul manzarası, Boğaz’ı uçtan uca görmenizi sağlar. Tüm bu özellikleri, Kaşıbeyaz’ı lezzetli ve şık bir akşam yemeği için son derece cazip kılmaktadır.

Adres: Yeniköy Mah., Köybaşı Cad., No: 10, D:10, Sarıyer

 

Banyan

Banyan-e1576502297786

Kaynak: https://www.reztoran.com/tr/istanbul/banyan

İstanbul Boğazı çevresindeki en iyi restoranlardan biri olan Banyan, Asya ve özellikle Thai baharatları ile oluşturulmuş özel bir mutfağa sahiptir. Kaptan köşkü gibi üç tarafı açık ve manzaralı mekânda Boğaz’ı baştan başa seyretmek mümkündür.

Adres: Yıldız Mah., Muallim Naci Cad., Salhane Sok., No: 3, Beşiktaş

 

Sardunya Karaköy

Sardunya-Karaköy-e1576502428309

Kaynak: https://www.reztoran.com/tr/istanbul/sardunya-karakoy

Eşsiz bir İstanbul Boğazı manzarasına sahip olan Sardunya Karaköy, lezzetli yemekleri ve taze balıkları ile keyifli bir akşam yemeği için son derece idealdir. Boğaz’a sıfır konumda yer alan mekânın dekorasyonu da size ev rahatlığını ve şıklığını hissettirecek niteliktedir.

Adres: Ömer Avni Mah., Meclis-i Mebusan Cad., No: 22, Beyoğlu

 

5. Kat 

5.-Kat-e1576502527692

Kaynak: http://www.5kat.com/

Cihangir’de yer alan 5. Kat Restaurant, oldukça keyifli bir Boğaz manzarasına sahiptir. 5. Kat’ın farklı dekorasyonu, muhteşem atmosferi ve zengin yemek menüsü ile harika İstanbul manzarasına karşı oldukça güzel zaman geçirmek mümkündür.

Adres: Cihangir Mah., Soğancı Sok., No: 3, Beyoğlu

 

Del Mare Ristorante

Del-Mare-Ristorante-e1576502640104

Kaynak: https://inciligastronomirehberi.hurriyet.com.tr/restoran/del-mare-ristorante

Anadolu Yakasında bulunan Del Mare Ristorante, en iyi Boğaz restoranlarından biri olmasının yanı sıra deniz ürünleri konusunda da son derece iddialıdır. Balık yemek için rahatlıkla tercih edebileceğiniz mekân muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Adres: Çengelköy Mah., Kuleli Cad., No: 45-1, Üsküdar

 

Lacivert

Lacivert-e1576502807319

Kaynak: https://mekan.com/mekan/lacivert-restaurant/video/lacivert-restaurant

Anadoluhisarı’nda bulunan Lacivert Restaurant, İstanbul Boğazı çevresinde yer alan en iyi mekanlar arasındadır. Deniz kokusu eşliğinde Akdeniz lezzetlerini tadabileceğiniz bu hoş mekânda kahvaltı, akşam yemeği gibi keyifli organizasyonlar için sevdiklerinizle bir araya gelebilirsiniz.

Adres: Anadolu Hisarı, Körfez Cad. 57/A, 34410, Beykoz

 

Agatha Restaurant

Agatha-Restaurant-e1576502859674

Tarihi Pera Palace Hotel’in içerisinde yer alan Agatha Restaurant, Boğaz çevresinde yer alan en iyi mekanlar arasına dahil edebilir; sebebi ise otelin sahip olduğu benzersiz İstanbul Boğazı manzarasıdır. Agatha Restaurant, konuklarına nostaljik dekorasyonun modern çizgilerle buluştuğu bir atmosfer sunar. Mekânın zengin ve eşsiz menüsünde, tarihi Orient Express’in uğradığı en gözde duraklar olan Paris, Venedik ve İstanbul başta olmak üzere Fransız, İtalyan ve Türk mutfağına dair lezzetler en özel sunumlarla misafirleri karşılamaktadır.

Adres: Pera Palace Hotel, Meşrutiyet Cad., No: 52, Tepebaşı, Beyoğlu

Türkiye’de İhtişamı ve Tarihiyle Önce Çıkan 10 Müze

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan topraklarımız, köklü bir tarihe ve kelimelerle anlatılamayacak güzelliklere sahip. Her köşesinde tarihin farklı sayfasının yer aldığı Türkiye’de müzeler de oldukça zengin. Geçmişin…

Daha Fazla Bilgi

104. Yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın Önemi

Yeni Türk devletinin temellerinin atıldığı, Türk milletinin bağımsızlığı için en önemli dönüm noktalarından biri kabul edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 104….

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin