İstanbul’da Yer Alan 10 Sanat Galerisi

Sanat galerileri başta görsel sanatlar olmak üzere her türlü sanata ait sergileri bünyelerinde barındırırlar. İstanbul’daki sanat galeri ise kültür ve sanat yaşamının önemli parçalarından bir tanesidir. Bu sanat galerileri hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’nda birçok lokasyona yayılmış durumdadır. Türkiye’deki önemli çağdaş sanatçıların ve dünyaca ünlü yabancı sanatçıların eserleri, bu sanat galerilerinde sıkça yer almaktadır. Dolayısıyla İstanbul’da sayıları bi’ hayli fazla olan sanat galerilerinin tamamını gezmek neredeyse imkânsızdır. Biz de bu nedenle, İstanbul’daki sanat galerilerinin 10 tanesini sizler için derledik! İşte İstanbul’da yer alan ve keyifle gezebileceğiniz 10 sanat galerisi.

 

Arter Sanat Galerisi

 Sanat galerilerinin bol olduğu bir bölge olan İstiklal Caddesi’nde yer alan Arter, muhteşem bir konakta yer alıyor. Galeride sanat eserleri ile birlikte antika eşyalar da sergileniyor. Geniş ve ferah bir alana sahip olması sanatseverlerin zevk ile gezmesini sağlıyor. Uluslararası çapta kabul gören bu sanat galerisinin kendine has bir tarzı var.

Adres: Yenişehir Mahallesi, Irmak Caddesi, No:13, Daire No:13, 34435 Beyoğlu/İstanbul

 

Galeri Ark

2014 yılında Kadıköy’de kurulan Galeri ARK, farklı sesleri, renkleri ve eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Bu galeride çağdaş Türk sanatından özgün işler ve farklı projeler sıkça yer alıyor. Bununla birlikte genç yeteneklere de fırsat tanınıyor.

Adres: Göztepe Mahallesi, Kaya Apartmanı, No:49, Operatör Cemil Topuzlu Caddesi, 34728 Kadıköy/İstanbul

 

Pera Müzesi

İstanbul'da Yer Alan 10 Sanat Galerisi

Mimar Achille Manoussos’un 1893 yılında tasarladığı ve inşa ettiği bir binada bulunan Pera Müzesi 2005 yılında açıldı. Açıldığı ilk günden itibaren oldukça önemli koleksiyonlara, sergilere ve etkinliklere ev sahipliği yaptı. Burada New York School of Visual Arts, Maeght Vakfı ve St. Petersburg Rus Devlet Müzesi gibi dünyanın önde gelen koleksiyon, müze ve vakıflarıyla ortak sanat projeleri gerçekleşti. Aynı zamanda yine Pablo Picasso, Joan Miro ve Akira Kurosawa gibi birçok usta sanatçının yapıtları sanatseverlerle buluştu.

Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi, No:65, 34430 Beyoğlu/İstanbul

 

Pilevneli Gallery

 Mecidiyeköy ve Dolapdere’de bulunan Pilevneli Gallery sanatseverlerin uğrak noktalarından bir tanesi. Pilevneli Türkiye’de uluslararası üne sahip olan birçok sanatçıyı bizlerle buluşturuyor. Bunun yanı sıra Türkiye’de bulunan sanatçıları uluslararası arenada tanıtmayı da hedefliyor.

 Adres: Yenişehir Mahallesi, Irmak Caddesi, No:25, 34435 Beyoğlu/İstanbul

 

İstanbul’un Tarihe Tanıklık Eden Pastaneleri

 “İstanbul’dan Anadolu’ya uzanan tatlı tarihi, Osmanlı Sarayı’nın baklavaları, sütlaçları, lokumlarından 19. yüzyılın ortalarında Pera’ya gelen bisküvi, tart, puding gibi pastane ürünlerine kadar çok geniş bir…

Daha Fazla Bilgi

İstanbul’un Gezi Durakları

İstanbul’un her mevsimi güzeldir ama baharı bir başka… Mor salkımların, erguvanların açtığı, mavinin ve yeşilin tüm şehre yayıldığı mevsimdir bahar. Bunu sadece biz söylemiyoruz. Türk…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin