Sonbaharda İstanbul ve Çevresinde Hafta Sonu Kaçamağı İçin 10 Huzurlu Lokasyon

Betondan ve kalabalıktan hızlı bir şekilde uzaklaşmak, kafanızı dinlemek ve kendinizi sonbaharın o romantik havasına kaptırmak istiyorsanız bu önerilerimize mutlaka kulak verin. İşte sonbaharda İstanbul ve çevresinde hafta sonu kaçamağı için 10 huzurlu lokasyon.

Yedigöller

Sonbaharda İstanbul ve Çevresinde Hafta Sonu Kaçamağı İçin 10 Huzurlu Lokasyon

Adeta bir doğa harikası olan ve sonbaharda güzelliğini zirvelere taşıyan Yedigöller, İstanbul’a 4- 5 saat uzaklıktadır. Tabii ki Yedigöller’e gelindiği zaman zor ve uzun yollar hemen unutuluyor. Eğer siz de sonbaharda fotoğraf çekmek, çeşit çeşit ağaçlar arasında yürümek, kamp yapmak ve bungalovlarda kalmak istiyorsanız Yedigöller Milli Parkı sizleri bekliyor.

Şile

İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan Şile, yaz sezonunda yoğun bir şekilde ilgi gördüğü için kalabalık olabiliyor. Bu yüzden ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde keyfi çıkan lokasyonlardan bir tanesi. İstanbul’a sadece bir saat uzaklıkta bulunan bu güzel lokasyonda konaklamanız da mümkün.

Polonezköy

Sonbaharda İstanbul ve Çevresinde Hafta Sonu Kaçamağı İçin 10 Huzurlu Lokasyon

İstanbul’a oldukça yakın bir şekilde konumlanan Polonezköy, şehirden uzaklaşmak için mükemmel bir lokasyon. Doğa ile iç içe olan ve ismini 1800’lerin sonunda buraya yerleşen Polonyalılardan alan bu tatlı yerde birçok etkinlik yapılabiliyor. Siz de sonbaharda bu tatlı lokasyona uğrayarak lezzetli mi lezzetli kahvaltılar yapabilir, et yemekleri yiyebilir, cam atölyelerine katılabilir, ATV’ye ve ata binebilirsiniz.

Belgrad Ormanları

Birçok parkuru bulunan ve Avrupa Yakası’nın gözde mekânlarından birisi olan Belgrad Ormanları, keyifli kaçış rotalarından bir tanesi. Eğer siz de sonbaharda keyifli yürüyüşler ve koşular yapmak istiyorsanız Belgrad Ormanları’na uğrayabilir, kendinize uygun olan parkuru seçebilirsiniz. Ayrıca ayrılan özel bölgelerde mangal da yapabilirsiniz.

Riva

Sonbaharda İstanbul ve Çevresinde Hafta Sonu Kaçamağı İçin 10 Huzurlu Lokasyon

Riva, tıpkı Şile gibi yaz aylarında yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Fakat yazın yoğun olarak tercih edilmesi sonbaharda güzel olmadığını anlamını taşımıyor. Siz de kalabalıktan uzaklaşmak ve kendinizi dinlemek istiyorsanız Riva’yı tercih edebilirsiniz.

Garipçe Köyü

Şehrin içindeyken şehrin karmaşasından uzaklaşmak ister misiniz? O zaman adresiniz tabii ki Garipçe Köyü. Sarıyer’e 10 km uzaklıkta bulunan Garipçe, eski bir balıkçı köyü. Rumelifeneri ve Rumelikavağı arasında kalan köy balık yemek, kahvaltı yapmak için muhteşem bir atmosfer sunuyor.

İğneada

Sonbaharda İstanbul ve Çevresinde Hafta Sonu Kaçamağı İçin 10 Huzurlu Lokasyon

Güneşin, denizin ve temiz havanın tadını sonbaharda çıkarmak istiyorsanız mekânınız tabii ki İğneada. Longoz Ormanları’nın yanında arkanızın orman ve önünüzün Karadeniz olduğu bu güzel mi güzel bölge sayfiye yerlerinden bir tanesi. Bölgede kamp yapılacak yerler de mevcut.

Ballıkayalar

İstanbul’un yanı başında bir cennet! İstanbul’a sadece 45 dakika mesafede bulunan Ballıkayalar Tabiat Parkı’na giderek güzel manzaranın ve temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca bölgede trekking, kaya tırmanışı, kamp ve piknik de yapabilirsiniz.

Sapanca

Sonbaharda İstanbul ve Çevresinde Hafta Sonu Kaçamağı İçin 10 Huzurlu Lokasyon

İstanbul’a iki saat uzaklıkta bulunan Sapanca, temiz hava ve güzel bir göl manzarası için gidilebilecek lokasyonlar arasında. Sonbaharda Sapanca’yı ziyaret ederek Sapanca Gölü etrafında bulunan 16 km’lik parkurda bisiklet sürebilir, bu bölgede piknik yapabilir ve alabalık restoranları deneyebilirsiniz.

Prens Adaları

İstanbul’un her mevsiminde gidilebilecek lokasyonlarından bir tanesi olan Prens Adaları, yani Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada sonbaharda oldukça dingin. Siz de İstanbul’dan kısa bir süreliğine de olsa uzaklaşmak istiyorsanız sonbaharda Prens Adaları’na gelerek hafta sonunuzu burada geçirebilir, muhteşem manzaralara tanık olabilir ve bisiklet sürebilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Türkiye’de Unutulmaz Bir Kış Tatili İçin Ziyaret Etmeniz Gereken 7 Lokasyon

Bahar Aylarında İstanbul ve Çevresinde Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken 10 Lokasyon

Yeni Yıla Girerken Tercih Edebileceğiniz 10 Yurt İçi Tatil Lokasyonu

Kış Aylarında İstanbul’dan Fazla Uzaklaşmadan Temiz Hava Alabileceğiniz 9 Lokasyon

Nisan Ayında Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yurt Dışı Lokasyonu

Bohem Düğün Konsepti Yapacaklar İçin Öneriler

Doğanın büyüsünü romantizmle buluşturan bohem düğünler, özgür ruhlu çiftlerin kendi tarzlarını ifade etmelerine olanak tanıyan bir konsept. Günümüzde popülerliği giderek artan bir düğün trendine dönüşen bu…

Daha Fazla Bilgi

Babalar Günü’nde Yapabileceğiniz En Keyifli Etkinlikler

Ülkemizde ve dünyada Haziran ayının 3. pazar günü kutlanan Babalar Günü’nü o güne özel gerçekleştireceğiniz etkinliklerle daha keyifle hâle getirebilirsiniz. Varlığıyla hayatınızı renklendiren ve güçlendiren babalarınız…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin