Nisan Ayında Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yurt Dışı Lokasyonu

Soğuk kış günlerinin ve bir sıcak bir soğuk yapan Mart ayının sona ermesiyle birlikte nihayet baharın uyanışına tanık olabileceğimiz Nisan ayı gelmiş bulunuyor. Ay boyunca ülkemizde havalar ısınacak, çimenler yeşerecek ve ağaçlar çiçek açacak… Dünyanın farklı bölgelerinde ise Muson yağmurları sebebiyle afetler yaşanacak… Peki Nisan ayında tıpkı bizim ülkemiz gibi doğanın uyanışına tanıklık eden başka ülkeler yok mu? Elbette var! İşte Nisan ayında ziyaret edilmesi gereken 10 farklı lokasyon!

1. Kyoto, Japonya

Nisan Ayında Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yurt Dışı Lokasyonu

Japonya’nın eski imparatorluk başkenti Kyoto, Nisan ayında ziyaret edebileceğiniz lokasyonlar arasında yer alıyor. Çünkü Kyoto bu mevsimde ünlü kiraz ağaçlarının çiçeklenmesiyle pespembe bir örtüye bürünüyor. Siz de bu Nisan, Kyoto’nun romantik manzarasını bir nehir kenarı villasında konaklayarak çıkarabilir ve bu manzaranın tam kalbinde benzersiz doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

2. Barselona, İspanya

Nisan Ayında Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yurt Dışı Lokasyonu

Baharda seyahat edilebilecek bir diğer lokasyon Barcelona olarak karşımıza çıkıyor. Bu mevsimde bölgedeki muhteşem Akdeniz havası eşliğinde benzersiz tarihi güzellikleri gezebilir, yaz kalabalıklığından uzak bir şekilde şehrin sokaklarında sakince yürüyebilirsiniz. Üstelik tahmin edeceğiniz üzere Barcelona, bu mevsimde diğer zamanlara göre daha ekonomiktir.

3. Virgin Adaları, ABD

Tam bir Karayip cenneti olan Virgin Adaları, bu mevsimde ziyaret etmek için son derece ideal. Çünkü henüz kasırga mevsimi gelmedi. Beyaz kumlu plajları, birinci sınıf su sporları ile son derece cazip özelliklere sahip olan Virgin Adaları, ayrıca Nisan ayında oldukça sakin ve ekonomik. Siz de eğlenmek ve denizle doğanın tadını çıkarmak için tatil rotanızı buraya doğru çevirebilirsiniz.

4. Kazablanka, Fas

Fas’ın Kazablanka şehri, Nisan ayında; yazın çöl sıcaklarından uzak ılık ve kuru bir havaya sahip oluyor. Üstelik bu güzel şehir Fransız sömürge döneminden kalma mimarisi ve beyaz kumlu sahili ile kesinlikle görülmeye değer! Siz de Akdeniz ve Fas mutfağının benzersiz lezzetlerini deneyimlemek ve Kazablanka’nın farklı atmosferine tanık olmak için bu mevsim rotanızı Fas’a doğru çevirebilirsiniz.

5. Kahire, Mısır

Nisan Ayında Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yurt Dışı Lokasyonu

Büyüleyici atmosfere sahip Kahire’yi gezmek için en ideal zaman Nisan ayı olabilir. Çünkü bu aylarda bölgenin o bunaltıcı nemi ve sıcağı henüz başlamamıştır. Mısır piramitleri, Nil nehri ve etrafındaki restoranlar ise bölgedeki gezilecek yerlerden bazılarıdır. Siz de Nisan’da farklı bir tatil deneyimi yaşamak için Kahire’ye gitmeyi düşünebilirsiniz.

6. Amsterdam, Hollanda

Nisan Ayında Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yurt Dışı Lokasyonu

Amsterdam da Nisan ayında ziyaret edebileceğiniz lokasyonlar arasında yer alıyor. Çünkü Hollanda’nın en büyük bayramlarından biri olan King’s Day, bu ayın içerisinde kutlanıyor. Ücretsiz konserler, meydanlara kurulan pazarlar, fuarlar, festivaller ve niceleri de yine bu dönemde başlıyor. Bu nedenle siz de şehrin bu muhteşem dönemine tanıklık edebilir ve tatilinizi Amsterdam için planlayabilirsiniz.

7. Kopenhag, Danimarka

Yılın en yoğun dönemlerini Mayıs ve Kasım ayları arasında yaşayan Kopenhag, Nisan ayında son derece sakin ve ekonomiktir. Avrupa’nın gözde kültür sanat kenti, bu mevsimde en ucuz yurt dışı lokasyonları arasında yer alır. Siz de bu fırsatı değerlendirerek Avrupa’nın en eski eğlence parklarından biri olan Tivoli Bahçeleri’nin açılacağı Nisan ayında burayı ziyaret edebilir ve ahşap roller- coaster üzerinde şehrin muhteşem mimarisini izleyebilirsiniz.

8. Roma, İtalya

Nisan Ayında Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yurt Dışı Lokasyonu

Nisan’da başka güzel olan lokasyonlardan bir diğeri Roma olsa gerek. Üç bin yıllık tarihi ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan bu keyifli şehirde görülmesi gereken sayısız tarihi güzellik bulunuyor. Üstelik Nisan ayında da havası harika! Bu nedenle siz de her sokağında başka bir sürprizle karşılaşacağınız bu güzel şehri ziyaret etmek için Nisan ayını tercih edebilirsiniz.

9. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Nisan Ayında Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yurt Dışı Lokasyonu

Nisan ayında ziyaret edilmesi gereken yurt dışı lokasyonlarından birisi de Dubai’dir. Çünkü bu dönemde Dubai’de deniz, kum, güneşe rahatlıkla doyabilirsiniz. E tabi oralara kadar gitmişken alışveriş yapmadan dönmek olmaz!

10. Los Angeles, ABD

Dünyanın sanat, müzik ve film endüstrisi başkenti Los Angeles, Nisan ayında keyifle gezilebilecek yerlerdendir. Çünkü bu güzel şehir aynı zamanda deniz, kum, güneş zenginliğine de sahiptir. Santa Monika, Venice Beach, Malibu Plajı, Universal Studios, Six Flags, Hollywood, Beverly Hills, Westwood Village, Griffith Observatory, Çin Mahallesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında sayılabilir. Siz de farklı bir tatil deneyimi için Nisan’da rotanızı Amerika’ya doğru çevirebilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Dünya’da En Çok Ziyaret Edilen Şehirler

Sevgililer Günü İçin Gidebileceğiniz En Romantik 10 Destinasyon

Dünyanın En Güzel Şehirlerine Romantik Bir Bakış

Türkiye’de Unutulmaz Bir Kış Tatili İçin Ziyaret Etmeniz Gereken 7 Lokasyon

Sağlıklı Bir Seyahat Geçirmek İsteyenlerin Mevsimine Göre Alması Gereken Önlemler

Sevgililer Gününde Sevgilinizle Yapacağınız 9 Farklı Aktivite

Yaz Aylarında Evlenecekler İçin Birbirinden Muhteşem 7 Yurt İçi Balayı Destinasyonu

Bohem Düğün Konsepti Yapacaklar İçin Öneriler

Doğanın büyüsünü romantizmle buluşturan bohem düğünler, özgür ruhlu çiftlerin kendi tarzlarını ifade etmelerine olanak tanıyan bir konsept. Günümüzde popülerliği giderek artan bir düğün trendine dönüşen bu…

Daha Fazla Bilgi

Babalar Günü’nde Yapabileceğiniz En Keyifli Etkinlikler

Ülkemizde ve dünyada Haziran ayının 3. pazar günü kutlanan Babalar Günü’nü o güne özel gerçekleştireceğiniz etkinliklerle daha keyifle hâle getirebilirsiniz. Varlığıyla hayatınızı renklendiren ve güçlendiren babalarınız…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin