Sevgililer Günü İçin Gidebileceğiniz En Romantik 10 Destinasyon

Her sevgililer gününde klişe ve klasikleşmiş yerlere gitmekten sıkıldınız mı? Sevgilinizle unutamayacağınız bir Sevgililer Günü mü geçirmek istiyorsunuz? O zaman yurt içi ve yurt dışından önerilerde bulunduğumuz en romantik destinasyonlar listemizi okumaya devam edin! Nice aşk dolu yıllara!

Şirince, İzmir

irince-e1578905092206

Listemiz oldukça romantik bir lokasyon ile başlıyor. Bir mübadele köyü olan Şirince İzmir’de bulunuyor. Eğer muhteşem bir hava, tarihi taş veya ahşap evler, yerli kırmızı, beyaz ve meyveli şaraplar, şömine ateşi sizi de heyecanlandırıyorsa burası tam size göre. Romantizmin tavan yaptığı bu yerde unutulmaz bir Sevgililer Günü geçirebileceğinize emin olabilirsiniz.

Midilli, Yunanistan

Midilli-e1578905303401

”Belirsiz havalarda Midilli’ye gidilir mi?” diye düşünmeyin. Gidilir hem de ne gidilir! Türkiye’ye en yakın ve ulaşımı oldukça kolay olan Yunan adalarından bir tanesi olan Midilli’ye Ayvalık üzerinden ulaşmanız mümkün. Köyün Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürürken kendinizi sonsuz bir aşk masalında hissedeceksiniz. Sakin ve ekonomik bir Sevgililer Günü geçirmek, uzo ve balığa doymak istiyorsanız Midilli, aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Kapadokya, Nevşehir

Kapadokya-e1578905376113

Nevşehir’de bulunan Kapadokya eşsiz doğal görüntüsü ile Sevgililer Günü’nü unutulmaz bir anıya dönüştürmek isteyenler için iyi bir seçenektir. Sevgilinizle buraya geldiğiniz zaman muhteşem atmosferli otellerde konaklayabilir, tarihi yerleri gezebilir, vadilerde romantik yürüyüşler yapabilir, balon turuna katılabilir, çömlek yapabilir, ATV ile dolaşabilir, muhteşem lezzetler ve şaraplar tadabilirsiniz.

Zanzibar, Tanzanya

Zanzibar-e1578905509770

Eğer Türkiye’nin soğuklarından bunalıp deniz, kum ve güneş istiyorsanız dünyada muhteşem alternatifler mevcut. Bunlardan bir tanesi de balayı çiftlerinin ve sevgililerin uğrak noktası olan Zanzibar. Orta Doğu Afrika’nın Tanzanya’ya bağlı adası Zanzibar’da Taş Şehir, turkuaz renkteki okyanusu, muhteşem plajları sizleri bekliyor. Buraya geldiğinizde Michanwi açıklarında bulunan ve bir kaya üzerine kurulu olan The Rock Restoran’da muhteşem lezzetler tatmayı unutmayın.

Kazdağları, Türkiye

Adatepe-köyü-e1578905665309

Eğer ”Doğaya doyalım, cildimiz güzelleşsin, yaşadığımızı anlayalım!” diyorsanız Türkiye’nin en özel ve romantik yerlerinden bir tanesi olan Kazdağları’na mutlaka uğrayın. Kazdağları’na gittiğiniz zaman huzuru dorukta yaşayacak ve kendinizde inanılmaz bir yenilenme hissedeceksiniz. Burada tarihi ve doğal gezecek onlarca yer var. Adatepe Köyü, Zeus Altarı, Yeşilyurt Köyü, Tahtakuşlar Köyü & Etnografya Müzesi, Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi, Başdeğirmen bunlardan birkaçı. Doya doya gezmek istiyorsanız burada minimum 3-4 gün kalabilirsiniz. Tabii ki kılavuz eşliğinde Kazdağları’nın en yüksek noktası olan Sarıkız türbesine çıkmayı ve adağınızı adamayı unutmayın!

Verona, İtalya

Adatepe-köyü-e1578905665309

İtalyanların dediği gibi ”Birine aşıksanız onu Sevgililer Günü için Verona’ya getirin!”. Aslında bu söz Verona’yı anlatmak için yetiyor da artıyor bile. İdeal bir aşk şehri olan Verona tarihi açıdan oldukça zengin bir şehir. Romantikliği o kadar tartışılmaz ki Shakespeare’in Romeo ve Juliet adlı eserinin geçtiği mekanlara ev sahipliği yapıyor. Eğer Sevgililer Günü’nde buraya gelirseniz bugüne özel olarak olan düzenlenen Aşk Festivali’ne katılmayı, Lamberi Kulesi’nden şehri izlemeyi, renkli sokaklarda kaybolmayı, küçük ve yerel restoranlarda geleneksel tatları deneyimlemeyi unutmayın!

Alaçatı, İzmir

Alaçatı-e1578905866822

Birçok kişi Alaçatı’yı yazın tercih ediyor. Aslında Alaçatı’nın güzelliği en güzel ilkbaharda çıkıyor. Çünkü kış ve ilkbahar sezonları buranın en dingin zamanları. Eğer Alaçatı’yı seviyorsanız ve kalabalıklığından bunaldıysanız Sevgililer Günü’nde burayı tercih edebilirsiniz. Bu sezonda gürültüye maruz kalmayacak, mekanlarda sıra beklemeyecek ve rahat rahat gezebileceksiniz.

Amsterdam, Hollanda

Amsterdam-e1578905964417

Her daim görülmesi gereken bir şehir olan Amsterdam Hollanda’da bulunuyor. Muhteşem bir atmosfere sahip olan bu şehirde Vondelpark’ta ayaklarınızı göle karşı uzatabilir, Dam Meydanı’nda bir kafede kahve içebilir, müzeleri gezebilir, özgürce bisiklet sürebilirsiniz.

Abant, Bolu

Abant-e1578906074968

Bolu merkeze 34 km uzaklıkta bulunan Abant’ta romantik bir Sevgililer Günü geçirebilirsiniz. 125 hektarlık bir alana yayılan Abant Gölü, sahip olduğu güzellikler ile Sevgililer Günü’nüzü daha bir romantik kılıyor. Buraya geldiğinizde birbirinden güzel ağaçlar ve hayvan görecek, muhteşem fotoğraflar çekecek ve doğayı en güzel şekilde deneyimleyeceksiniz.

Prag, Çek Cumhuriyeti

Prag-e1578906167166

Orta Avrupa’da romantizmin başkenti olarak bilinen Prag, Sevgililer Günü için muhteşem bir lokasyon. Burada bulunan Prag Şatosu, barok evler, Charles Köprüsü ve yol kenarında sıralanmış kafeler insanı adeta aşka davet ediyor. Orta Çağ’da yaşıyor hissi veren sokakları, sıcak şarapları, muhteşem binaları ve et restoranları ile muhteşem hisler uyandıran bu şehir Sevgililer Günü için iyi bir seçenek!

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

En Fazla Turist Alan Şehirler

Sevgililer Günü İçin Gidebileceğiniz En Romantik 10 Destinasyon

Nostalji Aşıkları İçin En Zamansız ve Romantik Sevgililer Günü Hediyeleri

Unutulmaz Bir Sevgililer Günü İçin, Aşıklara Özel Romantik Mekan ve Aktivite Önerileri…

İstanbul’da Bulunan Romantik Yerler

İstanbul’da Romantik Bir Akşam Yemeği İçin Tercih Edebileceğiniz 10 Restoran

İstanbul’un Simgesel Yapıları

Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul, tarihe tanıklık eden yapılarıyla oldukça zengin bir şehir. Köklü tarihi ve eşsiz mimarisiyle dünyadaki en özel şehirler arasında yer…

Daha Fazla Bilgi

Avrupa’nın Gastronomi Durakları

Avrupa, tarih boyunca birçok farklı lezzeti harmanlayarak ortaya çıkardığı zengin gastronomi değerleriyle biliniyor. Mutfak kültürünün fazlasıyla gelişmiş olduğu kıtada birbirinden lezzetli yemekleriyle dikkat çeken pek…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin