İstanbul’un En Gözde Bisiklet Parkurları

Bisiklet İstanbul’da yavaş yavaş günlük yaşamın içine de dahil olmaya başladı. Fakat halen tam olarak entegre olabilmiş değil. Yine de birçok kişi, İstanbul’un en iyi bisiklet parkurlarını merak etmekte. İşte ister hafta sonu ister hafta içi gönül rahatlığıyla pedal çevirebileceğiniz İstanbul’un en iyi bisiklet parkurları!

 

Büyükada

İstanbul'un En Gözde Bisiklet Parkurları ”İstanbul’un en iyi bisiklet parkurları” dendiği zaman gerek doğal güzelliğiyle gerekse uzunluğuyla akla ilk gelenlerden bir tanesi Büyükada’dır. Siz de bisikletinizi vapurla adaya götürebilir veya oradan bisiklet kiralayabilirsiniz. Adaya gittiğinizde iki adet tur karşınıza çıkacak. Bir tanesi 12 km’lik büyük tur, diğeri ise normal tur. Eğer bol mücadeleli bir rota arıyorsanız mutlaka yokuşların bol olduğu büyük turu seçin!

 

Rumelifeneri- Kilyos

İstanbul’un Karadeniz’deki en uç noktasına gidiyoruz; Rumelifeneri’ne! Şehre oldukça yakın ve bir o kadar da sakin olan bu rota bisikletçilerin uğrak noktası. 80 km’ye yakın bir uzunluğa sahip olan bu rotada deniz, temiz hava, orman… Yani ne ararsanız var!

 

Kuruçeşme- Sarıyer

Bisiklet sürerken İstanbul Boğazı’nın müthiş manzarasını izlemek ister misiniz? O zaman buyurun Kuruçeşme- Sarıyer hattına. Bu rota üzerinde birçok noktada bisiklet alanları bulunuyor. Bu yüzden kolaylıkla çay ve kahve molaları verilebiliyor. Bu hatta giderken İstanbul manzarası eşliğinde eşsiz bir serüven yaşıyorsunuz. Eğer güneşli bir günde bu rotayı tercih ederseniz güneşin ve insanların az olduğu sabah saatlerini tercih etmeyi unutmayın!

 

Belgrad Ormanı

İstanbul'un En Gözde Bisiklet Parkurları

Kolaylıkla ulaşılabilen bir rota olan Belgrad Ormanı, orman havası içinde bisiklet sürmek isteyenler için oldukça keyifli bir rota. 16 km’lik parkura sahip olan bu ormanda sakin ve huzurlu bir tur yapacaksınız.

 

Polonezköy

İstanbul’un içinde ama kalabalığına bir o kadar uzak olan Polonezköy İstanbul halkının sevdiği noktalardan. Çünkü burası imkanları ve doğasıyla gönüllere taht kurmuş bir yer. Siz de burada ister yürüyüş yapabilir isterseniz de bisiklet sürebilirsiniz. Eğer bisikletiniz yoksa üzülmenize gerek yok; çünkü bisiklet kiralayabileceğiniz yerler bulunuyor. Bu arada parkurun engebeli olduğunu da söyleyelim!

 

Caddebostan Sahili

İstanbul'un En Gözde Bisiklet Parkurları

Bisiklet, kaykay ve yürüyüş sevenlerin uğrak noktası olan Caddebostan Sahili denize sıfır. Burada ister koşun ister bisiklet sürün ama bu müthiş parkura muhakkak uğrayın. 5 km’lik bir uzunluğa sahip olan parkurdan yorulduğunuz zaman kendinizi yeşilliklerin üzerine atabilirsiniz. Çayınızı yudumlarken manzarayı seyredebilirsiniz.

 

Ortaköy- Yenikoy Sahili

İstanbul'un En Gözde Bisiklet Parkurları

10.5 km’lik bir uzunluğa, eğimsiz bir yapıya ve muhteşem bir manzaraya sahip olan Ortaköy- Yeniköy hattı sıkça tercih edilen bir rota. Bu yüzden hafta sonları bu rotanın kalabalık olabilme ihtimali var. Dolayısıyla bisiklet için sabahın erken saatlerini ve hafta içini tercih etmeyi unutmayın.

 

Aydos Ormanı

Aydos Ormanı, İstanbul Anadolu Yakası’nda yürüyüş, koşu ve bisiklet için sıkça kullanılan ideal bir rotadır. 13 km’lik uzunluğa sahip olan bu rotada cam ağaçları arasında keyifli bir yolculuk sizleri bekliyor. Bu rotada tek dikkat etmeniz gereken şey aşırı hız yapmamanız.

 

Florya- Yeşilköy Bisiklet Yolu

Son yıllarda kullanılmaya başlanan ve hala tam olarak keşfedilmeyen Florya- Yeşilköy bisiklet hattı deniz manzarası eşliğinde bisiklet sürebileceğiniz rotalardan. Burada Florya’dan başlayarak Yeşilköy kumsalına ulaşmanız mümkün.

 

Bostancı-Kartal Sahili

Eğer Caddebostan’da bulunan bisiklet parkurunu tamamladıysanız ve devam etmek istiyorsanız Bostancı- Kartal sahil hattını mutlaka denemelisiniz. Burada da mutlaka dikkat edilmesi gerekenlerin başında piknik yapan insanlar yer alıyor. Bu nedenden dolayı bir hızın üzerine çıkabilmeniz zaman alabiliyor. Bu yüzden sabah erken saatleri ve hafta içlerini tercih etmek mantıklı görünüyor.

 

Yoros-Riva

Bisiklet sürerken ormanlardan, köylerden, derelerden geçmek ister misiniz? Yoros ve Riva arasındaki bu bölge sizi aşırı motive edecek. Siz de Yoros’tan başlayıp öncelikli olarak Anadolu Feneri’ne ulaşabilir, daha sonrasında Riva’ya geçebilirsiniz. İçinize bol bol oksijen çekmeyi unutmayın!

Bike started to be included in daily life in Istanbul. But it is still not fully integrated. Still, many people wonder about the best bike trails in Istanbul. Here are the best bike trails in Istanbul where you can pedal with the peace of mind at the weekend or on weekdays!  

Büyükada

İstanbul'un En Gözde Bisiklet Parkurları When it is called ”Istanbul’s best bike trails en, one of the first ones to come to mind with its natural beauty and length is Büyükada. You can take your bike to the island by ferry or rent a bicycle from there. When you go to the island, you will see two tours. One of them is a 12 km long tour, and the other is a standard tour. If you’re looking for a route with plenty of challenges, choose the big tour that’s sure to have plenty of slopes!  

Rumelifeneri- Kilyos

 We go to the most extreme point of Istanbul in the Black Sea; Rumelifeneri! This route, which is quite close to the city and so calm, is a stopover for cyclists. Close to 80 km long, this route has sea, fresh air, forest … So what else you need?  

Kuruçeşme- Sarıyer

 Do you want to watch the magnificent view of the Bosphorus while riding a bike? Then go to the Kurucesme-Sariyer line. There are many cycling areas on this route. Therefore, tea and coffee breaks can be easily given. On your way to this line, you have a unique adventure with the view of Istanbul. If you prefer this route on a sunny day, do not forget to choose the morning hours when there are little sun and fewer people!  

Belgrad Forest

İstanbul'un En Gözde Bisiklet Parkurları Belgrad Forest, which is easily accessible, is an enjoyable route for those who want to ride in the forest air. You will have a quiet and peaceful tour in this forest, which has 16 km of tracks.  

Polonezköy

 In Istanbul, but far from the crowds, Polonezköy is one of the places loved by the people of Istanbul. Because it is a place that has won hearts with its possibilities and nature, you can also walk here, or you can go cycling. You don’t have to worry if you don’t have a bike; because there are places where you can rent bikes. In the meantime, let’s say the track is rugged!  

Caddebostan Beach

İstanbul'un En Gözde Bisiklet Parkurları Caddebostan Coast, which is a popular stopover for a bike, skateboarding and walking lovers, is on the beach. Whether you’re running or cycling here, you’ll have to stop by this fantastic park. When you are tired of the course which has a length of 5 km, you can throw yourself on the greenery. You can enjoy the view while sipping your tea.  

Ortaköy- Yenikoy Coast

İstanbul'un En Gözde Bisiklet Parkurları The Ortaköy-Yeniköy line, which has a length of 10.5 km, an uneven structure and a magnificent view, is a frequently preferred route. That’s why there is a possibility that this route might be crowded on weekends. So don’t forget to choose early in the morning or the weekdays for the bike.  

Aydos Forest

 Aydos Forest is an ideal route which is frequently used for walking, jogging and cycling on the Anatolian side of Istanbul. 13 km length of this route, a pleasant journey between glass trees are waiting for you. The only thing to be careful about this route is that you don’t go over speed.  

Florya- Yeşilköy Cycling Road

 Florya-Yeşilköy bicycle line, which has been used in recent years and still not fully explored, is one of the routes that you can ride with the sea view. Reaching Yeşilköy beach from Florya is possible.  

Bostanci-Kartal Coast

 If you have completed the bike trail in Caddebostan and if you want to continue, Bostancı-Kartal coastline is a must try. Here are the things to consider is the people who picnic. For this reason, it may take a while to get over a speed. So it seems reasonable to choose early morning and weekdays.  

Yoros-Rive

 Would you like to go through forests, villages, streams while cycling? This region between Yoros and Riva will over-motivate you. You can start from Yoros and reach the Anatolian Lighthouse, and then you can go to Riva. Don’t forget to draw a lot of oxygen to the inside!

İstanbul’un Kalbinin Attığı Beyoğlu’nda Bir Mola: Enfes Kokteyller İçebileceğiniz Mekânlar

Beyoğlu; dokusuyla, tarihiyle, kozmopolit yapısıyla ve kültür sanat faaliyetleriyle İstanbul’un kalbinin en hızlı şekilde attığı lokasyonlardan biri! Beyoğlu’nun bu yüksek temposu içinde bazen durup soluklanmak,…

Daha Fazla Bilgi

Sonbaharın Romantik Ruhunu Hissedebileceğiniz Oteller

Yazın canlı renkleri yerini sonbaharın sıcaklığına bırakırken insanın içinde romantizm rüzgârları esmeye başlıyor. Bu büyülü mevsimde konaklamanın tadı ise bir başka oluyor. Kendinizi büyüleyici atmosferin…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin