İstanbul’da Sıcak Havalarda Yapılacak En Güzel 9 Aktivite

Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte yavaş yavaş kış boyu kapandığımız evlerimizden çıkmaya başladık. Çünkü güneşli günlerde İstanbul bir başka güzel! Ve kış aylarına kıyasla yapacak sayısız aktivite seçeneği var! Peki ama sıcak havalarda bu güzel şehirde ne yapmalı? İşte yaz aylarında İstanbul’un tadını çıkarmanızı sağlayacak 9 keyifli aktivite!

  1. Piknik

İstanbul'da Sıcak Havalarda Yapılacak En Güzel 9 Aktivite

Millet olarak en sevdiğimiz aktivitelerden biri olan piknik, en güzel haliyle yaz aylarında yapılıyor. Üstelik İstanbul’da piknik için hala son derece keyifli lokasyonlar mevcut. Siz de piknik sepetinizi alıp sevdiklerinizde İstanbul’un parklarını, ormanlarını ziyaret edebilir; sıcak havanın tadını çıkarabilirsiniz.

  1. Bisiklet

İstanbul'da Sıcak Havalarda Yapılacak En Güzel 9 Aktivite

Bisiklet sürmek de yaz aylarının en keyifli aktiviteleri arasında yer alıyor. İstanbul’da bisiklet için birçok sahil şeridi ve orman içi parkurlar bulunuyor. Siz de güzel havanın tadını çıkarmak ve benzersiz İstanbul manzaralarına tanık olmak için bisikletinize binerek bir şehir turu yapabilirsiniz. Hatta bunun için belediyenin belirli noktalardaki kiralık bisikletlerini kullanabilirsiniz.

  1. Boğaz turu

İstanbul'da Sıcak Havalarda Yapılacak En Güzel 9 Aktivite

İstanbul’da sıcak havalarda yapılabilecek bir diğer güzel aktivite de Boğaz turudur. Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte şehrin muhteşem renkleri ortaya çıkar. Bu renklere ise en güzel haliyle Boğaz turunda tanık olabilirsiniz. Bunun için Beşiktaş, Ortaköy, Eminönü gibi semtlerden kalkan tur teknelerine binebilir, denizin ve rüzgarın tadını çıkarabilirsiniz.

  1. Doğa yürüyüşü

Yaz aylarında İstanbul’un ormanları hem serin hem de rengarenktir. Siz de keyifli bir doğa yürüyüşü ile yaz havasının tadına varabilir ve zihninizi dinlendirebilirsiniz. Bunun için Atatürk Arboretumu, Belgrad Ormanı gibi lokasyonları tercih edebilirsiniz. İçerisinde yer alan çeşitli ağaç türleri ve küçük göletlerle Arboretum yürüyüş için biçilmiş kaftandır!

  1. Adalar gezisi

Yaz ayları İstanbul’un bir diğer güzelliği olan Prens Adaları’nı ziyaret etmek için son derece uygundur. Prens Adaları’nda bisiklet sürmek, denize girmek, yürüyüş yapmak gibi sayısız aktivite seçeneği bulunur. Siz de tarihi evlerle dolu keyifli sokaklarda yürümek, bisiklet sürmek ve sıcak havanın tadını çıkarmak için bir gününüzü Prens Adaları için ayırabilirsiniz.

  1. Müze turu

İstanbul'da Sıcak Havalarda Yapılacak En Güzel 9 Aktivite

Yüzyıllarca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir olan İstanbul, içerisinde birçok tarihi güzellik barındırmaktadır. Bu güzelliklerin bir kısmı İstanbul müzelerinde, bir kısmı ise İstanbul sokaklarında yer alır. Siz de sıcak yaz günlerinde keyifli bir kültür gezisi yapmak için İstanbul müzelerini gezebilirsiniz.

  1. Yüzme

İstanbul’da deniz kirliliği sebebiyle artık birçok noktadan denize girilemese de sıcak havalarda yapılabilecek en güzel aktivite elbette yüzmedir. Bunun için şehrin merkezinden uzak lokasyonlar tercih edilebilir (Şile, Riva vb.). Ayrıca birçok noktada bulunan yüzme havuzları da sıcak havanın tadını çıkarmak için bir diğer seçenektir.

  1. Tarihi sokaklarda yürüyüş

Eski İstanbul olarak tanımlanan Haliç, Eminönü, Sultanahmet bölgeleri adeta birer açık hava müzesi niteliğindedir. Bu tarihi sokaklar içerisinde keşfedilecek birçok güzellik barındırırlar. Benzer şekilde Balat gibi tarihi evlerle süslü İstanbul semtleri de keşif turuna çıkmak ve sokaklarda kaybolmak için son derece idealdir.

  1. Alışveriş!

İstanbul’da sıcağın tadını yukarıdaki aktivitelerle çıkarabilirsiniz. Peki ya aşırı sıcaklardan kaçınarak bir şeyler yapmak mümkün müdür? Sıcak günlerde alışverişin tadına varmak için AVM’leri tercih edebilir, bu sayede güneşten kaçınıp serinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca tarihi Beyoğlu sokaklarında da keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Türkiye’de Hangi Mevsim Nereye Gidilir? 

Nisan Ayında Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yurt Dışı Lokasyonu 

Yaz Aylarında Evlenecekler İçin Birbirinden Muhteşem 7 Yurt İçi Balayı Destinasyonu

Yaz Aylarında İstanbul Seyahati Yapacaklar İçin Destinasyon Rehberi 

Yaz Sonunda Evleneceklere Özel Düğün Mekân Ve Süsleme Önerileri 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Çocuklarınızla Birlikte Gezebileceğiniz Müzeler

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl 23 Nisan’da büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Siz…

Daha Fazla Bilgi

Ailenizle Birlikte Gerçekleştirebileceğiniz Keyifli Hafta Sonu Etkinlikleri

Hafta sonları aileyle birlikte vakit geçirmek, yeni anılar biriktirmek ve yoğun iş günlerinin stresinden biraz uzaklaşmak için mükemmel bir zaman! İş yoğunluğuna kısa bir ara verdiğiniz…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin