İstanbul’un En Leziz ve Meşhur 10 Kebapçısı

Her lezzet yerinde güzeldir; keza kebap türleri de öyle. Fakat İstanbul’da öyle mekanlar var ki, bu düşünceyi kökten değiştirecek nitelikte. Bu mekanlara gittiğinizde parmaklarınızı yiyeceğinizi ve Adana özlemi çekmeyeceğinizi garanti ederiz! İşte İstanbul’un en leziz 10 kebapçısı.

Bursa Garaj Kebap

13 yıllık geçmişe sahip olan Bursa Garaj Kebap, ilk günden beri kalitesini korumaya devam ediyor. Mekâna girdiğiniz ilk andan itibaren içerideki samimiyeti hissetmeniz mümkün. Var olan bu samimiyet ve lezzet onu İstanbul’un en iyi kebap restoranlarından bir tanesi yapıyor. Mekâna gittiğiniz zaman kebabın yanında enfes turşuları ve kabak tatlısını denemeyi unutmayın!

Adres: Levent Mahallesi, Hanımeli Sokak, No:2, 34330 Beşiktaş/İstanbul

Adana Ocakbaşı

Kurtuluş’ta bulunan Adana Ocakbaşı küçük, huzurlu ve lezzetli bir yer. Öyle ki mekânın müdavimleri oldukça fazla. Mekânın etleri Balıkesir Gönen’den geliyor. Mekâna gittiğinizde lezzetli kebaplar ile birlikte yoğurtlu patlıcan salatası, cacık ve ezme söylemeyi de unutmayın.

Adres: Bozkurt Mahallesi, No:2, Baysungur Sokak, 34375 Şişli/İstanbul

Emin Usta

Karagümrüklü Emin Usta Vedat Milor’ün de tam not verdiği mekanlardan bir tanesi. Mekânın hem sahibi hem de ustabaşı olan Emin Usta’nın ellerinden çıkan kebap çeşitlerinin mutlaka tadılması gerekiyor. Mekâna gittiğinizde Adana ve Urfa’yı mutlaka deneyin. Fakat onlardan önce denemeniz gereken bir lezzet var ise o da patlıcan kebabıdır!

Adres: Hırka-i Şerif Mahallesi, Karabulut Sokak, No:4, 34091, Karagümrük, Fatih/İstanbul

Nişantaşı Köşebaşı

İstanbul’da bulunan ve kebabın en iyi adreslerinden bir tanesi olan Nişantaşı Köşebaşı’nda pişen tüm etler mekânın kendi çiftliğinden. Mekânın fiyatları biraz yüksek olsa da, müdavimi olacağınızı kesinlikle söyleyebiliriz. Köşebaşı’nda kebap çeşitlerinin özelinde et karışımları ustalıkla yapılıyor.

Adres: Maçka Bronz Sokak, Maçka Caddesi, No:5/1, 34370 Şişli/İstanbul

Öz Kilis Kebap ve Lahmacun Salonu

Fatih’te bulunan Öz Kilis Kebap Ve Lahmacun Salonu’nda ne denerseniz deneyin pişman olmayacaksınız. Otoriteler tarafından tam not almış bu yer oldukça uygun bir mekân. Kebap yanında gâvur dağı salatasını ve lahmacunu denemeyi unutmayın!

Adres: Akşemseddin Mahallesi, 34091 Fatih/İstanbul

Umut Ocakbaşı Restaurant

Beyoğlu’nun arka sokaklarında 1976 yılından beri hizmet veren Umut Ocakbaşı, eşsiz lezzetleriyle mutlaka gidilmesi gereken kebap restoranları arasında yer alıyor. Buraya bir kere geldiğiniz zaman müdavimi olacağınızı garanti ederiz. Mekânda sunulan her şey günlük olarak getirtiliyor. Bu da taptaze ürünler yemeyi sağlıyor. Kebabın yanında Adana’dan özel fıçılarla getirtilen şalgamı tatmayı unutmayın!

Adres: Katip Çelebi Mahallesi, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Develi Restaurant

Samatya, Kalamış, Etiler, Ataşehir, Florya, Eminönü, Nişantaşı ve birkaç nokta da daha hizmet veren Develi’nin geçmişi 1912 yılına kadar uzanıyor. Mekânda mutlaka denenmesi gerekenler arasında fıstıklı kebap yer alıyor. Mekân birçok otoritenin övgüsünü ve ödülünü almış durumda.

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Vedat Günyol Caddesi, No:9 D:9, 34750 Ataşehir/İstanbul

Saray Erzurum Cağ Kebabı

Kurtköy’de yer alan Saray Erzurum Cağ Kebabı damakta muhteşem bir tat bırakıyor. Hayatınızda hiç cağ kebabı yemediyseniz, ilk olarak buradan başlayın deriz. Özel olarak terbiye edilen, odun ateşinde pişirilen ve şiş ile servis edilen bu lezzeti mutlaka ama mutlaka deneyin!

Adres: Yenişehir Mahallesi, Mustafa Akyol Caddesi, Grup Center İş Merkezi, K:2, No:97 Pendik/İstanbul

Çanak Kebap & Katmer

Gaziantep’in İstanbul’daki parlayan yüzü olan Çanak Kebap & Katmer birbirinden güzel kebapları ve yöresel yemekleri müşterilerine sunuyor. Mekânda şişten abugannuş, çanak acılı kebap, beyti, çöp şiş, şişten ezmeli kebap, domatesli kebap mutlaka denemeniz gerekenler arasında bulunuyor.

Adres: Acıbadem Caddesi, No:115, 36660, Kadıköy/İstanbul

Uzunlar Kebap

1986’dan beri hizmet veren Uzunlar baharatın ve etin en iyisini kullanıyor. Her bir kebap sevgi ve lezzet dolu ellerden çıkıyor. Mekânda öncelikli olarak tadılması gerekenler arasında Adana ve et şiş dürüm bulunuyor.

Adres: Pendik Sahilyolu, 1 Nolu İşletme, Pendik İstanbul

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

İstanbul’un En İyi 9 Köftecisi 

Tarihi Yarımada’yı Gezerken Mutlaka Tatmanız Gereken 9 Lezzet 

Türkiye’den Dünyaya Yayılmış 8 Lezzet ve Tarifleri 

Osmanlı Saray Mutfağının En Leziz ve Özel 10 Yemeği 

Beyoğlu’nda Ne Yenir? Ne Yapılır? Nereler Gezilir?

Osmanlı’dan Günümüze, Yeme – İçme Yazarlığı ve Bilinen Yazarlar 

 

Bohem Düğün Konsepti Yapacaklar İçin Öneriler

Doğanın büyüsünü romantizmle buluşturan bohem düğünler, özgür ruhlu çiftlerin kendi tarzlarını ifade etmelerine olanak tanıyan bir konsept. Günümüzde popülerliği giderek artan bir düğün trendine dönüşen bu…

Daha Fazla Bilgi

Babalar Günü’nde Yapabileceğiniz En Keyifli Etkinlikler

Ülkemizde ve dünyada Haziran ayının 3. pazar günü kutlanan Babalar Günü’nü o güne özel gerçekleştireceğiniz etkinliklerle daha keyifle hâle getirebilirsiniz. Varlığıyla hayatınızı renklendiren ve güçlendiren babalarınız…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin