Babalar Günü’ne Lezzet Katacak Hediye Fikirleri

Her yıl haziran ayının 3. pazar gününde kutlanan Babalar Günü için hediye arayışları başladı bile! Tatlı bir telaşa sahne olan bu özel gün, sizi büyük bir kararsızlığa sürüklüyor olabilir. “Ne alsam babam mutlu olur?” diye düşünürken nihai bir sonuca varmakta zorlanabilirsiniz. Peki ya babanızın kalbine giden yol midesinden geçiyorsa? Öyleyse babanızın lezzet dolu hediyesine eşlik ederek mutluluğunu katlamasına yardımcı olabilirsiniz. İşte hem birlikte sıcak ve sevgi dolu bir gün geçirmenizi sağlayacak hem de babanızın damağına hitap ederek bu özel güne lezzet katacak hediye fikirleri…

Boğaz’a Karşı Balık Keyfi Yapın

Boğaz'a Karşı Balık Keyfi Yapın

İstanbul, masmavi sularıyla eşsiz bir manzarayı buluşturan Boğaz’ı ile meşhur. Dünyanın başka hiçbir noktasında bulamayacağınız bu benzersiz manzarayı, siz de babanız için lezzetle bir araya getirebilirsiniz. İstanbul Boğazı’nın harika görünümünü gözler önüne seren mekânlarda babanızla balık keyfi yapabilirsiniz.

Tarihî Yarımada’da Lezzetle Buluşun

Tarihî Yarımada'da Lezzetle Buluşun

Yarımada, tarihî mekânlara ev sahipliği yaptığı kadar tarihî lezzetlere de kucak açmaya devam ediyor. Zamanın tüm zorluklarını aşarak günümüze ulaşmayı başaran bu lezzetler, sizin adınıza güzel bir Babalar Günü hediyesi olabilir. Hatta babanızın çocukluğu, gençliği buralarda geçtiyse ve Tarihî Yarımada’nın lezzetlerine düşkünse bu hediye babanız için biçilmiş kaftan! Babanızla Sultanahmet’te köfte ya da Süleymaniye’de kuru fasulye yiyebilir, Vefa’da boza içebilirsiniz. Son olarak Tarihî Yarımada’daki buluşmanızı Türk kahvesi içerek taçlandırabilirsiniz.

Beyoğlu Çikolatası ile Özlem Giderin

Beyoğlu Çikolatası da babanızın gençlik yıllarına ait bir başka lezzet olabilir. Beyoğlu belki eski Beyoğlu değil ama yıllara meydan okuyan çikolatası, lezzetini muhafaza etmeye devam ediyor. Siz de alternatif bir hediye seçeneği olarak babanızı Beyoğlu Çikolatası ile buluşturabilir, özlem gidermesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede babanızın Beyoğlu’nda bir nostalji turu yapmasına da zemin hazırlayabilir ve eski günlerini yad etmesine aracılık edebilirsiniz.

Kubbeli Salon’da Çay Saatini Kaçırmayın

Library Room

Babalar Günü için unutulmaz hediyelerden biri de Pera Palace Hotel  Kubbeli Salon’da çay keyfi yapmak. Tarihî dokusu ve görkemli ambiyansı ile geçmişten bu yana varlığını sürdüren Kubbeli Salon, ihtişamıyla geleneksel İngiliz usulü çay servisini birleştirerek değerli misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Babanıza unutamayacağı bir gün yaşatmak ve akılda kalacak bir hediye vermek istiyorsanız çay saatini kaçırmayın deriz! Kubbeli Salon’da çay saatinin haftanın her günü 15.00 – 18.00 saatleri arasında olduğunu da hemen hatırlatalım.

Paşa Salonu’nda ‘Efsane Tatları’ Tadın

Babanızı lezzetle buluşturarak ona harika bir hediye sunabileceğiniz diğer durak da Pera Palace Hotel bünyesinde yer alıyor. Ait olduğu zamanın ruhunu günümüze taşımayı başaran Pera Palace Hotel, misafirlerine ayrıcalıklı deneyimler sunmaya devam ediyor. Siz de babanızın Pera Palace Hotel’in büyülü çatısı altında unutamayacağı bir deneyim yaşamasını sağlayabilirsiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ten Agatha Christie’ye, İngiltere Kralı VIII. Edward’dan Ernest Hemingway’e kadar sayısız önemli isme kapılarını açan Paşa Salonu’nda babanızı lezzetle buluşturabilirsiniz. Bu sayede babanızın Efsanelerin ‘Efsane Tatları’ menüsüyle tanışmasını da sağlayabilirsiniz. Dünyaca ünlü Amerikalı yazar Ernest Hemingway’in favorisi Kuzu İkilisi, Jacqueline Kennedy Onassis’in vazgeçemediği ve Beyaz Saray’ın menüsüne taşıdığı Marine Deniz Kereviti ve Tartar, Sarah Bernhardt’ın tatlı tercihi Çilekli Crumble ve daha fazlası Paşa Salonu’nda babanızla buluşmayı bekliyor.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İş Çevrenize Gönderebileceğiniz, İçi Lezzet Dolu Bayram Hediyeleri!

Anneler Günü’nde Annenize Yapabileceğiniz 7 Farklı Sürpriz

Nostalji Aşıkları İçin En Zamansız ve Romantik Sevgililer Günü Hediyeleri

Kulaklardan Kalplere Değecek Bir Babalar Günü Hediyesi: Cumartesi Sabah Konserleri

Dünya Kadınlar Günü Nasıl Ortaya Çıktı? Bilinmeyen Hikâyesi

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Çocuklarınızla Birlikte Gezebileceğiniz Müzeler

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl 23 Nisan’da büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Siz…

Daha Fazla Bilgi

Ailenizle Birlikte Gerçekleştirebileceğiniz Keyifli Hafta Sonu Etkinlikleri

Hafta sonları aileyle birlikte vakit geçirmek, yeni anılar biriktirmek ve yoğun iş günlerinin stresinden biraz uzaklaşmak için mükemmel bir zaman! İş yoğunluğuna kısa bir ara verdiğiniz…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin