Otellerde Çalışmanın Zor Olduğu Kadar Eğlenceli de Olduğunun 7 Kanıtı

Hizmet sektörünün birçok kolunda olduğu gibi otelcilikte de çalışmak zordur. Fakat otellerde çalışan kişiler zorluğun içinde eğlenmeyi de bilirler. Çünkü otellerde çalışmak eğlenceli bir süreçtir. Aslında birçok ayrıcalık önünüze sunulur. İşte oteller çalışmanın zor olduğu kadar eğlenceli de olduğunun 8 kanıtı.

 

Öğrenirken eğlenmek, eğlenirken öğrenmek!

İster bu iş için okullar bitirin ister bu sektörde yıllarınız geçsin; otellerde çalışmak her gün yeni bir şey öğrenmek demektir. Yeni bilgilerin kaynağı ise her zaman farklıdır. Kimi zaman yeni bilgileriniz muhabbet ettiğiniz bir müşteridir, kimi zamansa otelinizin aşçısıdır. Her gün yeni bilgiler öğrenmek süreci aşırı eğlenceli kılar.

 

Kendi kariyerinizi, kendiniz belirlersiniz

Otellerde çalışmak birçok fırsatı da beraberinde getirir. Yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz ve birikiminizi gösterebileceğiniz sayısız fırsat yakalarsınız. Değerlendirdiğiniz bu fırsatlar ise kariyerinizi kendiniz belirlemeniz anlamına gelir. Zor olan süreçler, istekleriniz doğrultusunda şekillendiğinde eğlenceli bir hal alır.

 

Dünya insanı olursunuz

Ülke ülke gezmek mi, yoksa bir otelde çalışmak mı? Evet yeni ülkeler gezmek mükemmeldir, bunda hemfikiriz. Fakat birçok turistin ziyaret ettiği ve önemli bir otelde çalışmanın ülke ülke gezmek kadar önemli olduğunu biliyor muydunuz? Eğer oteliniz merkezi bir konumdaysa ve birçok milletten ziyaretçisi var ise birçok kültüre de tanıklık edersiniz. Farklı milletlerin gündelik yaşam alışkanlıklarına, kültürlerine çalıştığınız otelden tanıklık edersiniz.

 

Dilinizi ve kendinizi geliştirme fırsatı yakalarsınız

Otelde işe girerken dil bilme şartı bir yana, otelde çalışmaya başladığınız ilk andan itibaren birçok milletle ortak dili konuşursunuz. Bu sayede birçok farklı aksana da tanıklık etmiş olursunuz. Bu da konuşma pratiğinizi iyileştirmeniz anlamına gelir. Diğer bir yandan otelde bulunan diğer hizmet kolları ve müşteriler ile kişisel gelişiminize katkıda bulunursunuz.

 

Otelin olanaklarından sonuna kadar yararlanırsınız

Günümüzde birçok otel çalışanlarına, imkanlar dahilinde muhteşem ayrıcalıklar sunuyor. Bu da çalıştığınız otelde müşteri gibi rahat edebileceğiniz anlamını taşıyor. Kim güzel bir SPA’ya girmek, havuzda yüzmek, dünya mutfağının en güzel lezzetlerinden tatmak istemez?

 

Muhteşem dostluklar edinirsiniz

Otelde çalışmak yerli veya yabancı yüzlerce hatta binlerce insanla haşır neşir olmak demektir. Bazen 10 yıl sonra dünyanın bir başka ülkesinde tekrardan göreceğiniz sıkı bir dostluk edinmiş olursunuz. Yerli veya yabancı müşterilerin yanı sıra iş arkadaşlarınızla tam anlamıyla bir aile olursunuz, aşırı eğlenceli vakitler geçirirsiniz.

 

İnsan ilişkileriniz üst seviyelere çıkar

Otelde çalışırken onlarca insanla iletişim halinde olursunuz. Bu durum eğlenceli olmasının yanı sıra sizi tam anlamıyla bir iletişim gurusu yapar! Misafir ağırlamanın, bir insanı mutlu etmenin, çözümcü olmanın tadını çıkartır ve bu süreci stresli bir şekilde değil eğlenceli bir şekilde yürütürsünüz.

 

Dünya Tarihine Büyük İzler Bırakmış 8 Öğretmen

Tüm dünyada öğretmenlik, en kutsal mesleklerden biri olarak tanımlanıyor. Küçük yaşlarda başlayan eğitim ve öğretim hayatında öğretmenlerin rolü oldukça büyük. Öğretmenlik mesleğini kutsal yapan, öğrencilere…

Daha Fazla Bilgi

Geçmişten Günümüze: Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken İkonik Barlar

Barlar, bulundukları bölgenin ritmini belirleyen en önemli mekânlar arasında yer alıyor. Canlı barlara sahip sokakların renkli ve dinamik olduğunu fark etmişsinizdir. Ancak bazı barlar var…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin