Bayramı İstanbul’da Geçirecekler İçin Enfes Bir Etkinlik Önerisi: Geleneksel Çay Saati

İstanbul’u gezmek için yılın en güzel zamanı bayram tatilleri. Yedi tepeli şehrin hem nüfusu hem trafiği büyük oranda azalmışken buram buram tarih kokan nefis yapıları ziyaret etmek için her zamankinden daha çok vakit bulacaksınız. 

İster İstanbul’da yaşıyor olun ister bu güzel şehri bayram için ziyaret edecek olun, keyifle vakit geçirmek istiyorsanız Pera Palace Hotel Kubbeli Salon’un tarihî atmosferinde gerçekleşen Geleneksel Çay Saati etkinliğine katılabilirsiniz. Gelin, haftanın her günü katılabileceğiniz bu özel etkinliğin ayrıntılarına birlikte bakalım.

İstanbul’daki İlk Çay Saatlerinin Ev Sahibi

Yaklaşık 130 yıllık geçmişi bulunan Pera Palace Hotel, açıldığı ilk günden bu yana İstanbul’un kadim tarihine tanıklık ediyor. Otelin -başta sanatçılar olmak üzere- dünyanın dört bir yanından gelen konuklarını, tüm ihtişamıyla Kubbeli Salon karşılıyor.

Otelin girişinde yer alan yüksek tavanlı ve ahşap zeminli bu özel alan, İstanbul tarihindeki çay saati etkinliklerinin öncüsü olarak kabul edilebilir. Tıpkı şehirdeki ilk yılbaşı balosu ve ilk resim sergisi gibi İngiliz usulü akşamüstü çay saati etkinliklerinin ilki de Pera Palace Hotel’de gerçekleştirilmişti. 2023 Michelin Guide Tavsiye Edilen Restoranlar listesinde yer alan Kubbeli Salon’da Geleneksel Çay Saati adıyla çay etkinlikleri düzenlenmeye devam ediyor.

Etkinlikte açık büfe olarak sunulan leziz ikramların hem damağınıza hem gözünüze hitap etmek için özenle hazırlandığına şüphe yok. Menüde taze demlenmiş çay seçeneklerine ek olarak ev yapımı reçel, marmelatlar ve kurabiyeler, mini pastalar, sandviçler ve kanepeler var. “Scone” olarak adlandırılan İngiliz çörekleri de oteldeki keyifli çay molasının spesiyalleri arasında. Geleneksel Çay Saati etkinliği boyunca Kubbeli Salon’un ihtişamlı atmosferinde süzülen keyifli piyano melodileri ise ruhunuzu doyurmak üzere size eşlik ediyor. 

İstanbul’un Tam Kalbindeki Mekân

Pera Palace Hotel’de her gün 15.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilen Geleneksel Çay Saati etkinliği, otelin merkezî lokasyonu sayesinde de büyük ilgi görüyor. Meşrutiyet Caddesi’nde yer alan otelin konumu başta İstiklal Caddesi, Beyoğlu ve Galata Kulesi olmak üzere bölgedeki turistik lokasyonlara oldukça yakın. Üstelik otele özel aracın yanı sıra otobüs, metro ve dolmuş gibi tüm toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Bayram tatilinde İstanbul’u karış karış gezmek istiyorsanız güne Avrupa Yakası’nın birbirinden etkileyici yapılarını ziyaret ederek başlayabilir ve saatler 15.00’i gösterdiğinde tarihî mekândaki yerinizi keyifle alabilirsiniz. Kubbeli Salon’un geniş pencerelerinden sızan güneş ışığı eşliğinde sohbete, ziyafete ve dinlenceye doyduktan sonra gezinize devam etmek için hazırsınız.

Pera Palace Hotel’e kadar gidip Mustafa Kemal Atatürk’ün sık sık konakladığı ve hatta önemli misafirlerini ağırladığı 101 numaralı odayı görmemek olmaz. Özellikle çocuklarınızla seyahat ediyorsanız kurtuluş mücadelesinden izler taşıyan ve Ulu Önder’in bazı özel eşyalarının sergilendiği Atatürk Müze Odası’nı da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Müze odayı haftanın her günü 10.00-11.00 ve 15.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Sevdikleriniz İçin En Güzel Bayram Hediyesi

Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz hatırasına ev sahipliği yapan Pera Palace Hotel bünyesinde bulunan Kubbeli Salon‘da çay içmek ömür boyu unutamayacağınız ve belki de anlatmakla bitiremeyeceğiniz kadar özel bir deneyim. Sevdiklerinize güzel bir bayram hediyesi vermek istiyorsanız onların da bu özel deneyimi yaşamalarını sağlayabilirsiniz. Böylece onlarla lezzetli çaylar ve atıştırmalıklar eşliğinde sohbet ederek keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Bayram tatilinde yoğunluk yaşanabileceği için hem otel rezervasyonlarında hem de Geleneksel Çay Saati rezervasyonlarında elinizi çabuk tutmak isteyebilirsiniz. İstanbul’un tarihine yakından tanıklık eden, şehrin en önemli sembolleri arasında yer alan Pera Palace Hotel’de misafir olmanın ve Kubbeli Salon’da eşsiz lezzetleri tatmanın ayrıcalığını ziyaretinizden uzun süre sonra bile hissetmeye devam edebilirsiniz.

Ayasofya Camii Hakkında Keşfetmeniz Gereken Her Şey

İstanbul’un silüetini oluşturan en önemli yapılardan olan, nice imparatorlukları ve devletleri misafir ederek zamana meydan okuyan Ayasofya Camii; Tarihi Yarımada’nın kalbinde yükselen bir şaheser. Göz…

Daha Fazla Bilgi

10 Yaratıcı ve Romantik Sürpriz Evlenme Teklifi Önerisi

Sevgili damat adayları, yaratıcı ve romantik bir evlilik teklifi için öneri araştırıyorsanız doğru yerdesiniz! Evlilik teklifi, ilişkinin önemli bir dönüm noktası olarak görülür. Bu yüzden…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin