Pera’da Sonbahar Rüzgârı: Cumartesi Sabah Konserleri

Sonbahar mevsiminde sararıp usul usul yere dökülen yapraklar ve rüzgârın esintisi bizlere romantik bir ortam sunuyor. Beyoğlu; tarihî atmosferi ve eşsiz mimarisiyle sonbaharın keyfine verebileceğiniz, İstanbul’un nadide semtlerinden biri. Sevdiklerinizle birer kahve içebileceğiniz, sokaklarını dolaşabileceğiniz ve farklı etkinliklere katılabileceğiniz Beyoğlu’nda sonbaharın tadı bir başka. Siz de Beyoğlu’nda günlük yaşamın yorgunluğunu atmak, ruhunuzu dinlendirmek ve keyifle vakit geçirmek ister misiniz? Bu fikir sizi heyecanlandırıyorsa işte sonbaharda Beyoğlu’nda yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler!

Beyoğlu Sokaklarında Keyifli Bir Yolculuğa Çıkabilirsiniz

İstanbul, doğal ve kültürel güzellikleri ile âdeta bir açık hava müzesi. Her semti ayrı güzelliğe sahip olan bu şehirde, Beyoğlu her gün yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. İstanbul’un bu güzide semtinde sonbahar aylarında gezerek birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceğiniz vakitler için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Öyleyse İstiklal Caddesi’nde bir yürüyüşe ne dersiniz? İnsan popülasyonunun daima fazla olduğu İstiklal, Beyoğlu’nun en ünlü ve işlek caddesi.

İstiklal Caddesinden Galata Kulesine doğru bir rota oluşturabilir, bu yol üzerinde Şişhane sokaklarına da uğrayabilirsiniz. İkonik kafelerde kahvenizi yudumlarken Taksim-Tünel tramvayının geçişini izleyebilirsiniz. Ardından rotanızı Cihangir’e çevirebilir ve bohem atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Cihangir’in dar sokakları ve kendine özgü kafelerinde keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Galata sokaklarına indikten sonra sizleri farklı güzellikler karşılar. Galata Kulesi’nin ihtişamıyla bütünleşen sokakların güzelliğine hayran olabilirsiniz. Kamondo Merdivenlerinde bir fotoğraf molası verebilir ya da İstanbul’u ayaklarınızın altına seren teraslı restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

Tarihî Mekânları Ziyaret Ederek Kültürel Bir Gezi Yapabilirsiniz

Beyoğlu, İstanbul’un kültürel ve tarihî mirası açısından da zenginliklerle dolu bir semttir. Kendinizi dönem filminde gibi hissedebileceğiniz eşsiz güzellikteki sokaklarda birçok tarihî yapı yer alıyor. Beyoğlu gezinize Saint Antuan Katolik Kilisesini ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Semtin bu en büyük Katolik kilisesi, İstiklal Caddesi’nde yer alıyor. Tarihî ve büyüleyici dokusuyla her gün yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Hristiyanlığın simgelerini taşıyan kilise, farklı bir kültürü tanımanıza imkân sağlayabilir. 

Ardından Pera Müzesi’ne uğrayabilir, modern sanat eserlerinin yer aldığı sergileri gezebilirsiniz. Pera Müzesi, eşsiz mimarisi ve tarihiyle semtin ikonik mekânlarından biri. Oryantalist Resim Koleksiyonun Dan Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu Na kadar birçok esere ev sahipliği yapan Pera Müzesi sanatseverlerin ilgi odağı. 

Ayrıca Beyoğlu’na gelmişken nostaljik dükkânları gezebilir, meşhur kafelerde oturabilir ve geçmişe yolculuk yapabilirsiniz. Çiçek Pasajı, Tünel Pasajı ve Atlas Pasajı gibi tarihe tanıklık eden pasajlara da uğramayı unutmayın.

Sonbaharın Keyfini Cumartesi Sabah Konserleri ile Çıkarabilirsiniz

Yüzyılı aşkın bir süredir çeşitli davet ve etkinliklerde önemli konukları ağırlayan Pera Palace Hotel, siz değerli misafirlerini özel etkinliklerle buluşturuyor. Her yıl düzenlenen Cumartesi Sabah Konserleri, müzikseverleri ağırlıyor. Bir yanda tarihî Grand Pera Balo Salonu’nun büyüleyici güzelliği, bir yandan müzik zevkini doyasıya yaşayacağınız konserler keyifli bir cumartesi geçirmenizi sağlayabilir. Klasik müzik tutkunlarının merakla beklediği konserler, sezon boyunca birbirinden değerli sanatçıların performansları ile ruhunuzu besleyebilir. 

Cumartesi sabahları klasik müzikle ruhunuzu şenlendiren Cumartesi Sabah Konserleri’nin biletlerine www.passo.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Biletleri her bir konser için tek tek alabileceğiniz gibi kombine şekilde de satın almanız mümkün. Öğrenci biletleri, öğrenci kimlik belgesi ile otel resepsiyonundan konser günlerinde satın alınabiliyor. Cumartesi sabahları saat 11.00’de başlayıp yaklaşık 1 saat süren konserlerle eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Siz de sonbaharın ve cumartesinin keyfini klasik müzik eşliğinde çıkarmak isterseniz konser programına göz atmayı unutmayın. Detaylı bilgi almak ve rezervasyon oluşturmak için Pera Palace Hotel ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin Tarihi

Üç ana birimden oluşan İstanbul Arkeoloji Müzeleri; tarihî dokusu, bünyesinde barındırdığı bir milyondan fazla eser ve görkemli mimarisiyle İstanbul’un ve Türkiye’nin en değerli müzeleri arasında…

Daha Fazla Bilgi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na Özel: Türkiye’de Balenin Gelişimi

Estetik bir görsellik sunarak insan ruhuna dokunmayı başaran bale; dans, müzik ve tiyatro gibi farklı sanat disiplinlerini buluşturan bir sanat türüdür. İtalya’da Rönesans Dönemi’nde hayat bulan…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin