4. Kara Hafta İstanbul Festivali Hakkında Bilmeniz Gerekenler

4. Kara Hafta İstanbul Festivali, bu yıl 23- 24 Kasım tarihlerinde 4. kez düzenlenecek. Peki ama nedir Kara Hafta Festivali?

Kara Hafta Festivali, polisiye edebiyat ile ilgili çeşitli kültürel şehir aktivitelerini birleştiren ve dünyanın farklı şehirlerinde de benzer adlarla kutlanan bir etkinliktir. Barcelona ve Buenos Aires şehirlerinde “Novela Negra” ismiyle bilinen festival, ülkemizde ilk kez 22-24 Ekim 2015 tarihleri arasında, “polisiye romanın kraliçesi” Agatha Christie’nin 125. yaş gününe denk getirilerek gerçekleştirilmiştir. Yerli ve yabancı polisiye yazarlarının katılımıyla kutlanan festivale ev sahipliği yapan mekân ise İstanbul’un en kıymetli tarihi yapılarından biri olan Pera Palace Hotel‘dir.

4. Kara Hafta İstanbul Festivali Hakkında Bilmeniz Gerekenler

KARAHAFTA4

Edebiyatımızın sevilen polisiye yazarı Ahmet Ümit’in “Şehir ve edebiyat arasındaki ilişkinin suçtan yola çıkarak bir dışavurumu olan Kara Hafta, dünyanın değişik yerlerinde yaşayan yazarları buluşturarak şehirlerin tanıtımına katkı sağlar” şeklinde tanımladığı Kara Hafta İstanbul Festivali, bu yıl 4. kez, köklü geçmişinin yanı sıra edebiyat dünyasındaki yeriyle de öne çıkan bir mekân olan Pera Palace Hotel’de gerçekleştirilecek! Dilerseniz polisiye tutkunları için bu özel etkinlik ile ilgili bilinmesi gerekenlere de kısaca bir değinelim.

 

4. Kara Hafta İstanbul Festivali ne zaman?

Kara Hafta İstanbul Festivali, DenizBank ana sponsorluğunda 23- 24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

4. Kara Hafta İstanbul Festivali nerede?

4. Kara Hafta İstanbul Festivali Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Festival, kitapseverler tarafından dünyanın en iyi 8 otelinden biri seçilen ve geçmiş dönemde polisiye edebiyatın önemli ismi Agatha Christie’yi de ağırlamış olan Pera Palace Hotel’de gerçekleşecek.

 

4. Kara Hafta İstanbul Festivali’nin teması ne olacak?

Daha önce Agatha Christie, Georges Simenon ve Ian Fleming şerefine gerçekleştirdiği Kara Hafta İstanbul Festivali’nin bu yılki teması, efsane polisiye karakteri Mike Hammer olacak.

4. Kara Hafta İstanbul Festivali Hakkında Bilmeniz Gerekenler4. Kara Hafta İstanbul Festivali’ne hangi yazarlar katılacak?

Sahip olduğu köklü tarihi ile birlikte kültür ve sanat hayatına katkılarıyla da ön plana çıkan Pera Palace Hotel’de, 23-24 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenecek festivale; dünyaca ünlü Wolfgang Schorlau, BA Paris gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra; Ahmet Ümit, Armağan Tunaboylu, Celil Oker gibi önemli Türk yazarları ve Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği de katılım gösterecek.

4. Kara Hafta İstanbul Festivali’nde hangi konular yer alacak?

4. Kara Hafta Festivali; “Mike Hammer nedir? Ne değildir?”“Güncel

Ahmet Ümit

Olaylar, Siyaset ve Polisiye”“Polisiye Nasıl Yazılır?” gibi oturumlarla, Pera Palace Hotel’in Galata Salonu’nda polisiye tutkunlarını ağırlayacak.

 

4. Kara Hafta İstanbul Festivali ücretli mi?

4. Kara Hafta İstanbul Festivali katılım ücreti nedir, merak edenler için açıklayalım: 4.Kara Hafta İstanbul Festivali’nde tüm etkinlikler halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek ve etkinliklere dair tüm detaylar #blackweekturkey hashtag’iyle sosyal medyada paylaşılabilecek.

Eğer siz de gerçek bir polisiye tutkunu olarak bu özel etkinlik için gün sayanlardansanız 23- 24 Kasım tarihlerinde sizleri de Pera Palace Hotel’e bekleriz!

4. Kara Hafta İstanbul Festivali Hakkında Bilmeniz Gerekenler4. Kara Hafta İstanbul Festivali etkinlik takvimi

Kara Hafta İstanbul Festivali ile ilgili merak edilenleri yanıtladıktan sonra, son olarak bu yıl 4. kez düzenlenecek olan festivalin etkinlik takvimine yer verelim. İşte 4. Kara Hafta İstanbul Festivali etkinlik takvimi.

 

İskender Pala

 

4. Kara Hafta İstanbul Festivali Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Wolfgang Schorlau

23 Kasım Cuma

15:00 MIKE HAMMER NEDİR? NE DEĞİLDİR?

Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Taner Ay – Moderatör: Seval Şahin

16:30 YENİ POLİSİYELER

B.A. Paris, Yonca Eldener, Yaprak Öz – Moderatör: Ceyhan Usanmaz

18:00 GÜNCEL OLAYLAR, SİYASET VE POLİSİYE

Wolfgang Schorlau, Ahmet Ümit, Murat Yetkin – Moderatör: Metin Celal

 

24 Kasım Cumartesi

13:30 En Genç Dedektifler

Kayahan Demir, Aytül Akal, Almıla Aydın Moderatör: Büşra Tarçalır Erol

15:00 POLİSİYE ROMAN MI? POLİSİYE ÖYKÜ MÜ?

Gökçe İspi Turan, Tuğba Sarıünal, Doruk Ateş Moderatör: Armağan Tunaboylu

16:30 POLİSİYE NASIL YAZILIR?

Celil Oker, Verda Pars, Suat Duman Moderatör: Nazlı Berivan Ak

18:00 TARİHTEKİ POLİSİYE, POLİSİYEDEKİ TARİH

İskender Pala, Melih Esen Cengiz, Rüstem Aslan Moderatör: Adnan Özer

 

Önemli Not: Tüm etkinlikler Pera Palace Hotel’de gerçekleştirilecektir.

Dilerseniz siz de 0212 377 40 00 numaralı telefonu arayarak tüm etkinliklere rezervasyon yaptırabilirsiniz!

Unutulmaz Bir Sevgililer Günü İçin, Aşıklara Özel Romantik Mekan ve Aktivite Önerileri…

Sevginin, aşkın ve sadakatin sembolü olan 14 Şubat Sevgililer Günü, her yıl tüm dünyada kutlanır. Sevgililer; bu özel günü birbirlerine çeşitli hediyeler alarak, özel akşam yemekleri yiyerek…

Daha Fazla Bilgi

İkonik Şehir İstanbul’da, Film Çekimlerine Ev Sahipliği Yapabilecek Muhteşem Mekanlar!

İstanbul denildiği zaman akla büyüleyici tarihî mekânlar, eşsiz semtler, efsanelere tanıklık etmiş Galata Kulesi ve Kız Kulesi başta olmak üzere etkileyici eserler ve yerler gelir….

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin