3. Kara Hafta İstanbul Festivali

120 yılı aşkın süredir İstanbul’un en güzel köşesinde tarihe tanıklık eden Pera Palace Hotel, geçmişten günümüze birçok önemli ismi ağırladı. Bu önemli misafirler arasında dünyaca ünlü yazarlar, romancılar da vardı. İşte Pera Palace Hotel, tarihi boyunca ağırladığı bu değerli konukların anılarını halen özel etkinliklerle yaşatmaya devam ediyor! Bunlardan en sevileni de birçoğunuzun bildiği Kara Hafta İstanbul Festivali olarak karşımıza çıkıyor!

1892 yılında açılan Türkiye’nin Avrupa standartlarındaki ilk lüks oteli Pera Palace Hotel, bu yıl da her yıl olduğu gibi büyük bir heyecanla gerçekleştirdiği Kara Hafta İstanbul Festivali’ni 14 Kasım 2017 tarihinde DenizBank ana sponsorluğunda düzenledi. Kitapseverler tarafından dünyanın en iyi 8 otelinden biri seçilen Pera Palace Hotel’de gerçekleşen 3. Kara Hafta İstanbul Festivali’nin 2017’deki teması; 1955 yılında otelde konaklayan ve yarattığı efsanevi MI6 ajanı James Bond karakteriyle bir fenomen haline gelen Britanyalı yazar Ian Fleming’di.

3. Kara Hafta İstanbul Festivali

 

Etkinliğe Rıza Kıraç, Cenk Calışır, Alper Canıgüz, Ahmet Ümit gibi önemli Türk yazarlarının yanı sıra; Anthony Horowitz, Charlie Higson, Shari Lapena, Jeffrey Moore, Vasillis Danellis ve Chingiz Abdullayev gibi dünyaca ünlü yazarlar da katıldı. Köklü geçmişi kadar, kültür ve sanat hayatına katkılarıyla da ön plana çıkan Pera Palace Hotel’de gerçekleşen 3. Kara Hafta İstanbul Festivali’nin komitesinde Perihan Yücel, Metin Celal, Ahmet Ümit ve Doğan Hızlan gibi oldukça önemli isimler yer aldı. Etkinlik “James Bond: Romandan Sinemaya”, “Polisiye ve Fantastik” ve “Cinayetin Gizemi” gibi katılımcıların ilgisini çeken oturumlarla gerçekleşti. Ayrıca Ömer Atakan’ın James Bond temalı parçalardan oluşan koleksiyonu, katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

Kulaklardan Kalplere Değecek Bir Babalar Günü Hediyesi: Cumartesi Sabah Konserleri

Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü, biricik kahramanınız olan babanıza duyduğunuz sonsuz sevgiyi ve minneti hissettirmek için eşsiz bir fırsat. Bu…

Daha Fazla Bilgi

Türkiye’de İhtişamı ve Tarihiyle Önce Çıkan 10 Müze

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan topraklarımız, köklü bir tarihe ve kelimelerle anlatılamayacak güzelliklere sahip. Her köşesinde tarihin farklı sayfasının yer aldığı Türkiye’de müzeler de oldukça zengin. Geçmişin…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin