Opera Pera Palace’ta

130 yılı aşkın süredir pek çok ilke imza atan, sanatın da merkezi olan Pera Palace şimdi de sanat severleri opera sanatı ile buluşturuyor.

Grand Pera Balo Salonu’nun eşsiz doğal akustiği ve ihtişamında gerçekleşecek bu konserler ile klasik müzik tutkunları opera sanatının birbirinden değerli sanatçılarının performansları ile buluşacak.

İlk konseri, “Viyana Klasikleri” ile Tülay Uyar Hatip, Onur Turan ve Batuğhan Uzgören’in gerçekleştireceği Pera Palace’ta Opera özel programında; “Pera Palas’ta Aşk, “Farinelli ve Senesino Aryaları”, “Dünya Kadınları”, “Türk Bestecileri Konseri” ile Gülfem Kıstır, Ozan Kutlar, Esen Demirci, Kaan Buldular, Paola Villa, Otilia İpek, Evren Ekşi, Aylin Ateş, Nurser Ugan, Nejat Işık Belen, Kevork Tavityan, Evren Büyükburç Erol gibi birbirinden değerli sanatçılar yer alıyor.

 

Pera Palace Hotel I Grand Pera Balo Salonu I 11:00

Biletler @passo.com.tr

Detaylı bilgi: 0212 377 40 00

*Yaşanan deprem felaketi sebebi ile 18 Şubat Opera konseri ertelenmiştir.

 

21 OCAK 2023 

“VİYANA KLASİKLERİ”

 TÜLAY UYAR HATİP  – Soprano

ONUR TURAN – Tenor 

GÜLİZ TEKELİOĞLU – Piyano

Soprano Tülay Uyar Hatip ve Tenor Onur Turan piyanoda Güliz Tekelioğlu eşliğinde, Johann Strauss, R. Stolz, Karl Milliöcker gibi Viyanalı bestecilerin yanı sıra 20.yüzyılda Viyana operetlerinin gelişiminde çok önemli katkıları bulunan Macar Emmerich Kalman ve Macar asıllı yaşamını Viyana’da geçiren Viyana Operetlerinin mihenk taşlarından biri olan Franz Lehar’ın eserlerinden oluşan bir seçki ile sanatseverlerle buluşuyor.

 

18 ŞUBAT 2023

“PERA PALAS’TA AŞK”

TÜLAY UYAR HATİP  – Soprano

GÜLFEM KISTIR  – Mezzo Soprano

ONUR TURAN – Tenor

OZAN KUTLAR – Bas Bariton

GÜLİZ TEKELİOĞLU – Piyano

 Opera repertuvarının en sevilen opera aryaları, operet ve düetlerinden oluşan bu zengin repertuvar “Pera Palas’ta Aşk” konulu konserle seyirciyle buluşuyor.

 

25 Mart 2023

“FARİNELLİ VE SENESİNO ARYALARI”

ESEN DEMİRCİ – Mezzo Soprano 

KAAN BULDULAR  – Kontrtenor 

PAOLO VILLA  – Piyano

 Mezzo Soprano Esen Demirci ve kontrtenor Kaan Buldular piyanoda Paolo Villa eşliğinde Barok operalarının en sevilen aryalar ve düetlerden oluşan bir program sunuyor.

 

29 Nisan 2023

“DÜNYA KADINLARI”

OTİLİA İPEK – Soprano

EVREN EKŞİ – Soprano

AYLİN ATEŞ – Mezzo Soprano

NURSER UGAN – Piyano

 Dünyanın çeşitli yerlerinde konusu geçen operalarda yer alan kadın karakterleri “Dünya Kadınları” başlığıyla Otilia İpek, Evren Ekşi ve Aylin Ateş tarafından Nurser Ugan’ın piyano eşliğinde yorumlanıyor.

 

20 Mayıs 2023

“TÜRK BESTECİLERİ KONSERİ”

NEJAT IŞIK BELEN – Bariton

KEVORK TAVİTYAN – Bariton

EVREN BÜYÜKBURÇ EROL – Piyano

 Ahmet Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin, Cemal Reşit Rey gibi önemli Türk bestecilerin eserlerinden oluşan seçkin bir repertuvar sunuluyor.

KUBBELİ SALON’DA GELENEKSEL ÇAY SAATİ

Haftanın Her Günü, 15.00 - 18.00

İstanbul’un en etkileyici manzaraları karşısında 130 yıldır ihtişamıyla duran Pera Palace Hotel aynı zamanda İstanbul’da ilk çay saatlerinin yapıldığı mekan olma özelliğini taşıyor. Keyifli piyano…

Daha Fazla Bilgi

PERA PALACE HOTEL CUMARTESİ SABAH KONSERLERİ YENİ SEZONUYLA SİZLERLE…

Cumartesi Günleri, Saat 11.00’de

120 yılı aşkın tarihiyle, sanatın da merkezi olan Pera Palace Hotel “Cumartesi Sabah Konserleri” IDEA Müzik ile işbirliğinin altıncı yılında, Sompo Sigorta ana sponsorluğunda başlıyor….

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin