Kültürel Katmanlar

Ressam Şerife Altunbaş’ın ‘’Kültürel Katmanlar’’ isimli 7. Kişisel sergisi Pera Palace Hotel ev sahipliğinde sanat severlerle buluşacak.

Sanatçı Şerife Altunbaş’ın uzun yıllara dayanan araştırmaları sonucunda, tarihsel dokuya duyduğu saygıyla, geleneksel ruhu kaybetmeden Anadolu’da yaşamış kadim medeniyetlere ait binlerce yıllık mozaik, ikona ile çeşitli formlardaki obje ve lahitlerdeki sembolleri kendine has teknikle bütünleştirip sanatına aktarmaktadır.

Sanatçının, ‘’Kültürel Katmanlar’’ sergisi ile aktarmak istediği mesaj ise; geçmişten günümüze uzanan tarihi yolculukla bir köprü kurup, var olan değerlerimizi sanatın evrensel dili ile gelecek nesillere aktarmak olacaktır.

06 Şubat – 05 Mart 2024

Ziyaret Saatleri: Pazartesi-Cumartesi 13:00 – 19:00

Detaylı Bilgi İçin: [email protected]

Pera Palace’da Tiyatro

Pera Palace, Cumartesi Tiyatrosu konsepti ile bu sezon Grand Pera Balo Salonu’nda Fyodor Dostoyevski’nin unutulmaz eserlerine odaklanıyor. Beyaz Geceler, Petersburg’un soğuk ve her köşesi hikayelerle…

Daha Fazla Bilgi

Opera Istanbul – Pera Palace’ta Romantik Esintiler

16/03/2024

Pera Palace, İstanbul 16 Mart 2024 Opera İstanbul; bu konserde dinleyicilerine, 17. ve 18. yüzyıllarda altın çağlarında bestelenmiş barok dönem aryalarından başlayarak, klasik dönem ve…

Daha Fazla Bilgi

İletişime Geçin